Lowest Price for Cosmetic Jars Acrylic - 47mm gold aluminum glass jar lid – E-better Detail:
| Specification | |
| Item Name | Aluminum-plastic cap |
| Item No. | APC-47 |
| Shape | Round |
| Body Color | Silver or according to your request |
| Finish | Glossy or matte |
| Style | High end |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA by SGS |
| Packaging | Export standard carton |
| Dimensions | |
| Diameter | 51 mm |
| Height | 15 mm |
| Weight | g |
| Dimesion | 47 mm |
| Material | |
| Body Material | N/A |
| Lid material | Aluminum shell with plastic cap |
| Sealing gasket | N/A |
| Accessories Information | |
| Lid included | yes |
| Sealing gasket | yes |
| Surface handling | |
| Screen printing | Low cost, for 1-2 colors printing |
| Hot stamping | Shiny and metallic luster |
Product detail pictures:

Related Product Guide:
New York’s Number One Fragrance Label Opens Sydney Flagship | 10ml Perfume Bottle
10 best unisex perfumes | Aluminum Perfume Bottle
Gaining customer satisfaction is our company's aim forever. We will make great efforts to develop new and top-quality products, meet your special requirements and provide you with pre-sale, on-sale and after-sale services for Lowest Price for Cosmetic Jars Acrylic - 47mm gold aluminum glass jar lid – E-better, The product will supply to all over the world, such as: America , Portland , Washington , We have a good reputation for stable quality products, well received by customers at home and abroad. Our company would be guided by the idea of "Standing in Domestic Markets, Walking into International Markets". We sincerely hope that we could do business with car manufacturers, auto part buyers and the majority of colleagues both at home and abroad. We expect sincere cooperation and common development!
The goods we received and the sample sales staff display to us have the same quality, it is really a creditable manufacturer.
-
OEM China Cosmetic Cream Jar 50g - AJ-10 serie...
-
factory low price Heavy Glass Perfume Bottle - ...
-
Original Factory Small Plastic Jars - 15ml / 2...
-
Best-Selling 50ml Perfume Bottles - 150ml ROPP...
-
professional factory for Jar With Clamp Lid - ...
-
Low MOQ for Perfume Glass Bottle - 160ml alumi...

