Low price for 12ml Perfume Bottles - 300ml new shaped aluminum beer can – E-better Detail:
| Specification | |
| Item Name | Aluminum bottle |
| Item No. | AT-20-300 |
| Shape | Round |
| Body Color | Silver or according to your request |
| Finish | Glossy or matte |
| Style | High end |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA by SGS |
| Packaging | bottles and lids are packed separately |
| Dimensions | |
| Diameter | 65 mm |
| Height | 145 mm |
| Mouth | 38 mm |
| Capacity | 300 ml / 11 oz |
| Material | |
| Body Material | Pure aluminum |
| Lid material | Aluminum |
| Sealing gasket | N/A |
| Accessories Information | |
| Lid included | N/A |
| Sealing gasket | N/A |
| Surface handling | |
| Screen printing | Low cost, for 1-2 colors printing |
| Heat transfer printing | For 1-8 colors printing |
| Hot stamping | Shiny and metallic luster |
| UV coating | Shiny like mirror |
Product detail pictures:


Related Product Guide:
Gin tasting puts you in the pink | Custom Perfume Bottles
H&M Launches A Collection Of 25 Scents | 10ml Perfume Bottle
Well-run equipment, expert income workforce, and far better after-sales expert services; We are also a unified large family, anyone stick to the corporate value "unification, dedication, tolerance" for Low price for 12ml Perfume Bottles - 300ml new shaped aluminum beer can – E-better, The product will supply to all over the world, such as: Plymouth , Johor , Brisbane , They are sturdy modeling and promoting effectively all over the world. Never ever disappearing major functions within a quick time, it's a have to for you of fantastic good quality. Guided by the principle of Prudence, Efficiency, Union and Innovation. the corporation. ake an excellent efforts to expand its international trade, raise its organization. rofit and raise its export scale. We are confident that we are going to have a bright prospect and to be distributed all over the world in the years to come.
The company comply with the contract strict, a very reputable manufacturers, worthy a long-term cooperation.
-
Popular Design for Cosmetic Containers Wholesal...
-
Wholesale Discount Empty Aluminum Bottle - 300...
-
Bottom price Skin Scrube Clear Jar - 5g mini p...
-
OEM/ODM Manufacturer Capsule Bottle - 100g wid...
-
Discount Price Acrylic Jars And Lids - 150ml P...
-
Factory source Aluminum Beverage Bottles - 160...



