Hot sale Tube Glass Bottle With Screw Cap - 250ml silver aluminum vodka bottle – E-better Detail:
| Specification | |
| Item Name | Aluminum vodka bottle |
| Item No. | AT-01-250 |
| Shape | Round |
| Body Color | Silver or according to your request |
| Finish | Glossy |
| Style | High end |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA by SGS |
| Packaging | bottles and lids are packed separately |
| Dimensions | |
| Diameter | 60 mm |
| Height | 140 mm |
| Weight | N/A |
| Capacity | 250 ml / 9 oz |
| Material | |
| Body Material | Pure aluminum |
| Lid material | Plastic |
| Sealing gasket | Optional |
| Accessories Information | |
| Lid included | yes |
| Sealing gasket | Optional |
| Surface handling | |
| Screen printing | Low cost, for 1-2 colors printing |
| Heat transfer printing | For 1-8 colors printing |
| Hot stamping | Shiny and metallic luster |
| UV coating | Shiny like mirror |
About this shaped bottle, there are many size to be chosen.
Product detail pictures:


Related Product Guide:
Global Cosmetic Packaging Market 2018: Major Regions Providing Promising Growth Rates With Future Trend Analysis To 2023 | 10ml Perfume Bottle
Is E.L.F. Face Primer Cheating Consumers With Its Packaging? | 10ml Perfume Bottle
We will make every effort to be outstanding and perfect, and accelerate our steps for standing in the rank of international top-grade and high-tech enterprises for Hot sale Tube Glass Bottle With Screw Cap - 250ml silver aluminum vodka bottle – E-better, The product will supply to all over the world, such as: Naples , Mecca , Bangladesh , Thus far, our item associated with printer dtg a4 may be shown in most foreign nations as well as urban centers, which are sought after simply by targeted traffic. We all highly imagine that now we have now the full capacity to present you with contented merchandise. Desire to collect requests of your stuff and produce the long-term co-operation partnership. We very seriously promise:Csame top quality, better price; exact same selling price, higher quality.
We always believe that the details decides the company's product quality, in this respect, the company conform our requirements and the goods are meet our expectations.
-
Big Discount Screw Cup Cosmetic Jar - 20 ml un...
-
Original Factory Pp Plastic Cream Jar - 8 ml p...
-
Big Discount Cosmetic Jars And Bottles - 80 ml...
-
Cheap price Empty Perfume Bottles For Sale - 1...
-
Original Factory Cosmetic Jar Make Up Cream Pot...
-
OEM manufacturer Hot Sale Aluminum Face Cream J...




