Hot sale Tube Glass Bottle With Screw Cap - 15 ml round oxidated aluminum atomizer – E-better Detail:
| Specification | |
| Item Name | Aluminum atomizer |
| Item No. | BE-19 |
| Shape | Round |
| Body Color | Silver or according to your request |
| Finish | Glossy or matte |
| Style | High end |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA by SGS |
| Packaging | Export standard carton |
| Dimensions | |
| Diameter | 26 mm |
| Height | 110 mm |
| Weight | 31 g |
| Capacity | 15 ml |
| Material | |
| Body Material | Pure aluminum, plastic and glass container |
| Lid material | Aluminum or plastic |
| Sealing gasket | N/A |
| Accessories Information | |
| Lid included | yes |
| Sealing gasket | N/A |
| Surface handling | |
| Screen printing | Low cost, for 1-2 colors printing |
| Heat transfer printing | For 1-8 colors printing |
| Hot stamping | Shiny and metallic luster |
| UV coating | Shiny like mirror |
Product detail pictures:


Related Product Guide:
Premium Beauty News | Custom Perfume Bottles
Cosmetic Jar Market Global Insights and Trends 2018 to 2025 | 10ml Perfume Bottle
We support our purchasers with ideal high-quality merchandise and significant level company. Becoming the specialist manufacturer in this sector, we now have received loaded practical encounter in producing and managing for Hot sale Tube Glass Bottle With Screw Cap - 15 ml round oxidated aluminum atomizer – E-better, The product will supply to all over the world, such as: Malta , Hungary , Danish , With a fully integrated operation system, our company has won a good fame for our high quality products, reasonable prices and good services. Meanwhile, we have established a strict quality management system conducted in material incoming, processing and delivery. Abiding by the principle of "Credit first and customer supremacy", we sincerely welcome clients from home and abroad to cooperate with us and advance together to create a brilliant future.
We have been cooperated with this company for many years, the company always ensure timely delivery ,good quality and correct number, we are good partners.
-
Factory Supply Custom Luxury Cream Jar - 40ml ...
-
New Arrival China Card Perfume Bottle - 1000ml...
-
Original Factory 2ml Perfume Spray Bottles - 7...
-
OEM manufacturer Plastic Medicine Pill Bottles ...
-
Discountable price Loose Powder Jar - 15g / 30...
-
Good User Reputation for 300ml Empty Plastic Ja...

