Hot Sale for Skin Care Cream Jar - 89mm gold aluminum plastic jar lid – E-better Detail:
| Specification | |
| Item Name | Aluminum-plastic cap |
| Item No. | APC-89 |
| Shape | Round |
| Body Color | Silver or according to your request |
| Finish | Glossy or matte |
| Style | High end |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA by SGS |
| Packaging | Export standard carton |
| Dimensions | |
| Diameter | 92 mm |
| Height | 17 mm |
| Weight | g |
| Dimesion | 89 mm |
| Material | |
| Body Material | N/A |
| Lid material | Aluminum shell with plastic cap |
| Sealing gasket | N/A |
| Accessories Information | |
| Lid included | yes |
| Sealing gasket | yes |
| Surface handling | |
| Screen printing | Low cost, for 1-2 colors printing |
| Hot stamping | Shiny and metallic luster |
Product detail pictures:

Related Product Guide:
Is Pepsi’s Bubly the new LaCroix, or just another cute can? | 10ml Perfume Bottle
Man-eating tiger hunted by Indian authorities using Calvin Klein cologne after ‘killing 13 people’ | Aluminum Perfume Bottle
We thinks what clients think, the urgency of urgency to act from the interests of a client position of theory, allowing for greater quality, lessen processing costs, price ranges are much more reasonable, won the new and outdated shoppers the support and affirmation for Hot Sale for Skin Care Cream Jar - 89mm gold aluminum plastic jar lid – E-better, The product will supply to all over the world, such as: Australia , Liverpool , Jordan , We are in continuous service to our growing local and international clients. We aim to be worldwide leader in this industry and with this mind; it is our great pleasure to serve and bringing the highest satisfaction rates among the growing market.
The company has a good reputation in this industry, and finally it tured out that choose them is a good choice.
-
Cheapest Factory Matte Black Perfume Bttle - 8...
-
Hot-selling Atomizer Perfume - 15g small PET p...
-
Renewable Design for Jar For Face Cream - Luxu...
-
Special Design for Pp Cosmetic Jar With Bamboo ...
-
Factory Cheap Hot Car Perfume Bottle - 28/410 ...
-
OEM/ODM Factory Airless Glass Cosmetic Storage ...

