Hot Sale for Empty Plastic Cream Jar For Cosmeti - 250ml aluminum oil bottle with screw cap – E-better Detail:
| Specification | |
| Item Name | Aluminum wine bottle |
| Item No. | AT-14-250 |
| Shape | Round |
| Body Color | Silver or according to your request |
| Finish | Glossy or matte |
| Style | High end |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA by SGS |
| Packaging | bottles and lids are packed separately |
| Dimensions | |
| Diameter | 59 mm |
| Height | 160 mm |
| Mouth | 34 mm |
| Capacity | 250 ml / 9 oz |
| Material | |
| Body Material | Pure aluminum |
| Lid material | Aluminum |
| Sealing gasket | N/A |
| Accessories Information | |
| Lid included | N/A |
| Sealing gasket | N/A |
| Surface handling | |
| Screen printing | Low cost, for 1-2 colors printing |
| Heat transfer printing | For 1-8 colors printing |
| Hot stamping | Shiny and metallic luster |
| UV coating | Shiny like mirror |
Product detail pictures:


Related Product Guide:
Versatile Means Of Packaging-Aluminum Bottles
Best UK perfume deals this Christmas: Save on designer perfumes ahead of the festive season | Custom Perfume Bottles
During the past few years, our business absorbed and digested state-of-the-art technologies the two at home and abroad. Meanwhile, our firm staffs a group of experts devoted to your development of Hot Sale for Empty Plastic Cream Jar For Cosmeti - 250ml aluminum oil bottle with screw cap – E-better, The product will supply to all over the world, such as: Germany , Greece , Italy , They are sturdy modeling and promoting effectively all over the world. Never ever disappearing major functions within a quick time, it's a have to in your case of fantastic good quality. Guided by the principle of "Prudence, Efficiency, Union and Innovation. the corporation. ake an excellent efforts to expand its international trade, raise its organization. rofit and raise its export scale. We have been confident that we've been going to have a bright prospect and to be distributed all over the world in the years to come.
This is a very professional wholesaler, we always come to their company for procurement, good quality and cheap.
-
Good User Reputation for Clear Round Empty Plas...
-
China Supplier Aluminum Bottle Disposable - 10...
-
China Cheap price 50ml Aluminum Jar - 8ml / 10...
-
Top Suppliers White Cosmetics Cream Jar - AJ-0...
-
Professional Design Cosmetic Creams Packaging -...
-
Original Factory 500ml Plastic Jar - 5g / 10g ...



