Hot sale Factory 50g 30g Glass Cream Jar - 250ml silver aluminum vodka bottle – E-better Detail:
| Specification | |
| Item Name | Aluminum vodka bottle |
| Item No. | AT-01-250 |
| Shape | Round |
| Body Color | Silver or according to your request |
| Finish | Glossy |
| Style | High end |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA by SGS |
| Packaging | bottles and lids are packed separately |
| Dimensions | |
| Diameter | 60 mm |
| Height | 140 mm |
| Weight | N/A |
| Capacity | 250 ml / 9 oz |
| Material | |
| Body Material | Pure aluminum |
| Lid material | Plastic |
| Sealing gasket | Optional |
| Accessories Information | |
| Lid included | yes |
| Sealing gasket | Optional |
| Surface handling | |
| Screen printing | Low cost, for 1-2 colors printing |
| Heat transfer printing | For 1-8 colors printing |
| Hot stamping | Shiny and metallic luster |
| UV coating | Shiny like mirror |
About this shaped bottle, there are many size to be chosen.
Product detail pictures:


Related Product Guide:
Luxe Pack Los Angeles Celebrates A Successful First Year | Plastic Cosmetic Jar
Jo Malone launches first men’s fragrance collection, in partnership with Huntsman tailors | Custom Perfume Bottles
We offer fantastic strength in high quality and enhancement,merchandising,income and marketing and procedure for Hot sale Factory 50g 30g Glass Cream Jar - 250ml silver aluminum vodka bottle – E-better, The product will supply to all over the world, such as: Croatia , Cape Town , Cologne , Our organization. Situated inside the national civilized cities, the visitors is very easy, unique geographical and economic situations. We pursue a "people-oriented, meticulous manufacturing, brainstorm, construct brilliant" organization. hilosophy. Strict top quality management, fantastic service, reasonable cost in Myanmar is our stand on the premise of competition. If vital, welcome to make contact with us by our web page or telephone consultation, we've been likely to be pleased to serve you.
The goods we received and the sample sales staff display to us have the same quality, it is really a creditable manufacturer.
-
Factory Price For Aluminum Shampoo Bottle - 50...
-
Factory making Empty Cosmetic Plastic Cream Jar...
-
Big Discount Blue Glass Cosmetic Jar - 1000ml ...
-
Popular Design for Aluminum Cap 50ml Petg Jar -...
-
OEM Factory for Bamboo Lid Cosmetic Jar - JA-5...
-
2017 High quality 30g 50g Glass Jar - 400ml bl...




