Hot sale Aluminium Trigger Spray Bottles - 42mm aluminum-plastic lid for glass jar – E-better Detail:
| Specification | |
| Item Name | Aluminum-plastic cap |
| Item No. | APC-42 |
| Shape | Round |
| Body Color | Silver or according to your request |
| Finish | Glossy or matte |
| Style | High end |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA by SGS |
| Packaging | Export standard carton |
| Dimensions | |
| Diameter | 46 mm |
| Height | 15 mm |
| Weight | g |
| Dimesion | 42 mm |
| Material | |
| Body Material | N/A |
| Lid material | Aluminum shell with plastic cap |
| Sealing gasket | N/A |
| Accessories Information | |
| Lid included | yes |
| Sealing gasket | yes |
| Surface handling | |
| Screen printing | Low cost, for 1-2 colors printing |
| Hot stamping | Shiny and metallic luster |
Product detail pictures:

Related Product Guide:
The 16 Best Edge Control Products for Black Hair | Plastic Cosmetic Jar
In Hyderabad, India, A Tradition of Silver-Lined Sweets Endures | Empty Aluminum Perfume Bottle
Our staff through skilled training. Skilled skilled knowledge, potent sense of company, to satisfy the provider requirements of consumers for Hot sale Aluminium Trigger Spray Bottles - 42mm aluminum-plastic lid for glass jar – E-better, The product will supply to all over the world, such as: Colombia , Georgia , Iraq , We are committed to meet all your needs and solve any technical problems you may encounter with your industrial components. Our exceptional products and vast knowledge of technology makes us the preferred choice for our customers.
Superb technology, perfect after-sales service and efficient work efficiency, we think this is our best choice.
-
PriceList for Rectangle Crimp Glass Bottles - ...
-
Wholesale Price China Hexagon Cosmetic Cream Co...
-
Discount Price Bulk Plastic Jars - AJ-09 serie...
-
Factory directly Perfume Atomizer Design - 150...
-
China Cheap price Personalized Perfume Bottle -...
-
OEM/ODM Factory Pet Plastic Medicine Bottle - ...

