18 Years Factory Cheap Perfume Spray Bottle - 150ml ROPP cap aluminum drink bottle – E-better Detail:
| Specification | |
| Item Name | Aluminum wine bottle |
| Item No. | AT-15-150 |
| Shape | Round |
| Body Color | Silver or according to your request |
| Finish | Glossy or matte |
| Style | High end |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA by SGS |
| Packaging | bottles and lids are packed separately |
| Dimensions | |
| Diameter | 50 mm |
| Height | 125 mm |
| Mouth | 28 mm |
| Capacity | 150 ml / 5.3 oz |
| Material | |
| Body Material | Pure aluminum |
| Lid material | Aluminum |
| Sealing gasket | N/A |
| Accessories Information | |
| Lid included | N/A |
| Sealing gasket | N/A |
| Surface handling | |
| Screen printing | Low cost, for 1-2 colors printing |
| Heat transfer printing | For 1-8 colors printing |
| Hot stamping | Shiny and metallic luster |
| UV coating | Shiny like mirror |
Product detail pictures:


Related Product Guide:
Perfume Bottles – Designs and Shapes Seduction
Function Of Beauty Reviews Led Me To Custom Shampoo & Conditioner & I’m Obsessed | Aluminum Perfume Bottle
That has a sound small business credit, great after-sales service and modern production facilities, we've earned an outstanding standing amid our buyers across the earth for 18 Years Factory Cheap Perfume Spray Bottle - 150ml ROPP cap aluminum drink bottle – E-better, The product will supply to all over the world, such as: Mauritius , Cape Town , Peru , Our business activities and processes are engineered to make sure our customers have access to widest range of products with the shortest supply time lines. This achievement is made possible by our highly skilled and experienced team. We look for people who want to grow with us around the globe and stand out from the crowd. We have people who embrace tomorrow, have vision, love stretching their minds and going far beyond what they thought was achievable.
We are a small company that has just started, but we get the company leader's attention and gave us a lot of help. Hope we can make progress together!
-
Factory directly Cosmetic Jar Wholesale - 9 oz...
-
Special Design for Perfume Bottles 50ml Glass -...
-
OEM/ODM China Frosted Glass Cream Jars - 200ml...
-
China Cheap price Square Pump Spray Bottle With...
-
Newly Arrival Cosmetics Glass Container - 50ml...
-
Big Discount Screw Cup Cosmetic Jar - 50ml alu...




