Good Wholesale Vendors Cosmetic Jar With Glass Inne - 150ml 200ml aluminum mini trigger spray bottle – E-better Detail:
| Specification | |
| Item Name | Aluminum bottle |
| Item No. | AB-150A / AB-200A |
| Shape | Round |
| Body Color | Silver or according to your request |
| Finish | Glossy or matte |
| Style | High end |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA by SGS |
| Packaging | bottles and lids are packed separately |
| Dimensions | |
| Diameter | As below picture |
| Height | As below picture |
| Mouth | 24 mm |
| Capacity | 150 ml / 200 ml |
| Material | |
| Body Material | Pure aluminum |
| Lid material | Aluminum or plastic |
| Sealing gasket | N/A |
| Accessories Information | |
| Lid included | N/A |
| Sealing gasket | N/A |
| Surface handling | |
| Screen printing | Low cost, for 1-2 colors printing |
| Heat transfer printing | For 1-8 colors printing |
| Hot stamping | Shiny and metallic luster |
| UV coating | Shiny like mirror |
Product detail pictures:


Related Product Guide:
A Market of the Senses: Sara Cwynar Finds Truths and Untruths in Advertising -ARTnews | Plastic Cosmetic Jar
How do I recycle in Montgomery County? | ClarksvilleNow.com How do I recycle in Montgomery County? | 10ml Perfume Bottle
We know that we only thrive if we will guarantee our combined cost competiveness and high-quality advantageous at the same time for Good Wholesale Vendors Cosmetic Jar With Glass Inne - 150ml 200ml aluminum mini trigger spray bottle – E-better, The product will supply to all over the world, such as: Qatar , Azerbaijan , Macedonia , Insisting on the high quality generation line management and customers expert assistance, we now have designed our resolution to supply our buyers using the to start with amount getting and just after services practical experience. Maintaining the prevailing friendly relations with our buyers, we however innovate our solution lists all of the time to satisfy the brand new demands and adhere to the most up-to-date development of the market in Malta. We have been ready to face the worries and make the improve to understand all the possibilities in international trade.
We have been cooperated with this company for many years, the company always ensure timely delivery ,good quality and correct number, we are good partners.
-
8 Year Exporter Round Shape Cosmetic Jar - 9 o...
-
Factory wholesale 120ml Silver Aluminum Bottles...
-
Top Suppliers White Cosmetics Cream Jar - AJ-0...
-
Factory Promotional Empty Cream Jars - 8ml / 1...
-
One of Hottest for Whitening Cream Jar - AJ-02...
-
Original Factory Gold Key Chain Bottle - 8ml /...











