Good User Reputation for Amber Glass Cream Jar - 15 ml round oxidated aluminum atomizer – E-better Detail:
| Specification | |
| Item Name | Aluminum atomizer |
| Item No. | BE-19 |
| Shape | Round |
| Body Color | Silver or according to your request |
| Finish | Glossy or matte |
| Style | High end |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA by SGS |
| Packaging | Export standard carton |
| Dimensions | |
| Diameter | 26 mm |
| Height | 110 mm |
| Weight | 31 g |
| Capacity | 15 ml |
| Material | |
| Body Material | Pure aluminum, plastic and glass container |
| Lid material | Aluminum or plastic |
| Sealing gasket | N/A |
| Accessories Information | |
| Lid included | yes |
| Sealing gasket | N/A |
| Surface handling | |
| Screen printing | Low cost, for 1-2 colors printing |
| Heat transfer printing | For 1-8 colors printing |
| Hot stamping | Shiny and metallic luster |
| UV coating | Shiny like mirror |
Product detail pictures:


Related Product Guide:
Key Packaging Trends And Innovations In Beauty And Personal Care | 10ml Perfume Bottle
Ink cartridges, perfume and linen worth hundreds of pounds stolen from Swindon shops | Empty Aluminum Perfume Bottle
We believe that long term partnership is a result of high quality, value added service, rich experience and personal contact for Good User Reputation for Amber Glass Cream Jar - 15 ml round oxidated aluminum atomizer – E-better, The product will supply to all over the world, such as: Barbados , Afghanistan , Karachi , As an experienced manufacturer we also accept customized order and we could make it the same as your picture or sample specification. The main goal of our company is to live a satisfactory memory to all the customers, and establish a long term business relationship with buyers and users all over the world.
The accounts manager made a detailed introduction about the product, so that we have a comprehensive understanding of the product, and ultimately we decided to cooperate.
-
Super Purchasing for Decorative Glass Jars And ...
-
China New Product Cosmetic Pot 3 Gram Jar - Cu...
-
Ordinary Discount Black Aluminum Jar - 250ml e...
-
Cheap price 50g Cosmetic Jar With Glass Inne - ...
-
Factory Supply Large Plastic Cosmetic Jars - 3...
-
Fast delivery Cosmetic Aluminum Bottle - 100ml...

