Good Quality 60ml Glass Spray Perfume Bottles - 24/410 oxidated aluminum disc top cap – E-better Detail:
| Specification | |
| Item Name | Aluminum disc top cap |
| Item No. | 24/410 |
| Shape | Round |
| Body Color | Silver or according to your request |
| Finish | Glossy or matte |
| Style | High end |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA by SGS |
| Packaging | Export standard carton |
| Dimensions | |
| Diameter | 28 mm |
| Height | 28 mm |
| Inner D | 24 mm |
| Specification | 24 / 410 |
| Material | |
| Body Material | Pure aluminum, plastic |
| Lid material | Aluminum or plastic |
| Sealing gasket | N/A |
| Accessories Information | |
| Lid included | yes |
| Sealing gasket | N/A |
| Surface handling | |
| Screen printing | Low cost, for 1-2 colors printing |
Product detail pictures:



Related Product Guide:
Function Of Beauty Reviews Led Me To Custom Shampoo & Conditioner & I’m Obsessed | Aluminum Perfume Bottle
The eco-friendly beauty and grooming brands eliminating on board plastics | 10ml Perfume Bottle
We have been convinced that with joint attempts, the business enterprise between us will bring us mutual benefits. We could guarantee you product or service good quality and aggressive value for Good Quality 60ml Glass Spray Perfume Bottles - 24/410 oxidated aluminum disc top cap – E-better, The product will supply to all over the world, such as: Roman , Bangladesh , Roman , "Good quality and reasonable price" are our business principles. If you are interested in our products or have any questions, make sure you feel free to contact us. We hope to establish cooperative relationships with you in the near future.
The factory can meet continuously developing economic and market needs, so that their products are widely recognized and trusted, and that's why we chose this company.
-
Good Wholesale Vendors Double Wall Plastic Jar ...
-
Factory Cheap Hot Plastic Cream Jar - 47mm gol...
-
8 Year Exporter 5g Black Mini Jar - 3ml / 6ml ...
-
Cheapest Factory Plastic Jar For Cosmetic Packa...
-
High Performance Black Perfume Bottle - custom...
-
PriceList for Empty Perfume Spray Bottles - 30...



