Fast delivery Perfume Bottles With Square Bulb Spray - 8 ml purple fancy aluminum perfume bottle – E-better Detail:
| Specification | |
| Item Name | Aluminum atomizer |
| Item No. | BE-24-8 |
| Shape | Round |
| Body Color | Silver or according to your request |
| Finish | Glossy or matte |
| Style | High end |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA by SGS |
| Packaging | Export standard carton |
| Dimensions | |
| Diameter | 18.5 mm |
| Height | 98.5 mm |
| Weight | 18.3 g |
| Capacity | 8 ml |
| Material | |
| Body Material | Pure aluminum, plastic and glass container |
| Lid material | Aluminum or plastic |
| Sealing gasket | N/A |
| Accessories Information | |
| Lid included | yes |
| Sealing gasket | N/A |
| Surface handling | |
| Screen printing | Low cost, for 1-2 colors printing |
| Heat transfer printing | For 1-8 colors printing |
| Hot stamping | Shiny and metallic luster |
| UV coating | Shiny like mirror |
Product detail pictures:



Related Product Guide:
How To Layer Fragrances And Gift A Custom Perfume | 10ml Perfume Bottle
Best UK perfume deals this Christmas: Save on designer perfumes ahead of the festive season | Aluminum Perfume Bottle
Fast and great quotations, informed advisers to help you choose the correct product that suits all your preferences, a short creation time, responsible top quality control and different services for paying and shipping affairs for Fast delivery Perfume Bottles With Square Bulb Spray - 8 ml purple fancy aluminum perfume bottle – E-better, The product will supply to all over the world, such as: Serbia , Lebanon , Pakistan , Our company insists on the principle of "Quality First, Sustainable Development", and takes "Honest Business, Mutual Benefits" as our developable goal. All members sincerely thank all old and new customers' support. We will keep working hard and offering you the highest-quality products and service.
Sales manager is very enthusiastic and professional, gave us a great concessions and product quality is very good,thank you very much!
-
2017 High quality White Empty Acrylic Cream Jar...
-
Massive Selection for Cosmetic Cream Jars - 50...
-
Best Price for 20g Black Cosmetic Jars Plastic ...
-
Renewable Design for Bamboo Cosmetic Container ...
-
OEM/ODM Manufacturer 250 Ml Diffuser Bottle - ...
-
Cheap price Biodegradable Cream Jars - 5ml / 8...

