Cheap price Cream Jar Aluminum Material - 100ml aluminum perfume spray bottle – E-better Detail:
| Specification | |
| Item Name | Aluminum bottle |
| Item No. | AB-100A |
| Shape | Round |
| Body Color | Silver or according to your request |
| Finish | Glossy or matte |
| Style | High end |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA by SGS |
| Packaging | bottles and lids are packed separately |
| Dimensions | |
| Diameter | 40 mm |
| Height | 110 mm |
| Mouth | 20 mm / 24 mm |
| Capacity | 100 ml / 4 oz |
| Material | |
| Body Material | Pure aluminum |
| Lid material | Aluminum or plastic |
| Sealing gasket | N/A |
| Accessories Information | |
| Lid included | N/A |
| Sealing gasket | N/A |
| Surface handling | |
| Screen printing | Low cost, for 1-2 colors printing |
| Heat transfer printing | For 1-8 colors printing |
| Hot stamping | Shiny and metallic luster |
| UV coating | Shiny like mirror |
Product detail pictures:


Related Product Guide:
Kris Jenner’s cosmetic surgery horror | Plastic Cosmetic Jar
Best UK perfume deals this Christmas: Save on designer perfumes ahead of the festive season | Custom Perfume Bottles
To be the stage of realizing dreams of our employees! To build a happier, more united and more professional team! To reach a mutual benefit of our customers, suppliers, the society and ourselves for Cheap price Cream Jar Aluminum Material - 100ml aluminum perfume spray bottle – E-better, The product will supply to all over the world, such as: United Arab emirates , Oslo , Paraguay , Our items are widely recognized and trusted by users and can meet continuously changing economic and social needs. We welcome new and old customers from all walks of life to contact us for future business relationships and mutual success!
The customer service staff is very patient and has a positive and progressive attitude to our interest, so that we can have a comprehensive understanding of the product and finally we reached an agreement, thanks!
-
Cheap PriceList for Plastic Packaging Sprayer B...
-
China Gold Supplier for 50 G Frosted Glass Cosm...
-
Reasonable price Plastic Vacuum Pump Jars - 25...
-
Factory Outlets Bamboo Aluminum Cream Jar - 20...
-
Discount Price Amber Pet Bottle - 8ml / 10ml /...
-
Factory Outlets Plasti Spray Bottle - 250ml al...











