Fixed Competitive Price Body Care Plastic Cosmetic Jar - 8 ml purple fancy aluminum perfume bottle – E-better Detail:
| Specification | |
| Item Name | Aluminum atomizer |
| Item No. | BE-24-8 |
| Shape | Round |
| Body Color | Silver or according to your request |
| Finish | Glossy or matte |
| Style | High end |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA by SGS |
| Packaging | Export standard carton |
| Dimensions | |
| Diameter | 18.5 mm |
| Height | 98.5 mm |
| Weight | 18.3 g |
| Capacity | 8 ml |
| Material | |
| Body Material | Pure aluminum, plastic and glass container |
| Lid material | Aluminum or plastic |
| Sealing gasket | N/A |
| Accessories Information | |
| Lid included | yes |
| Sealing gasket | N/A |
| Surface handling | |
| Screen printing | Low cost, for 1-2 colors printing |
| Heat transfer printing | For 1-8 colors printing |
| Hot stamping | Shiny and metallic luster |
| UV coating | Shiny like mirror |
Product detail pictures:



Related Product Guide:
Flight Review 2018: Singapore Airlines First Class Suites A380-800 (SIN | Aluminum Perfume Bottle
Perfume Bottles – Designs and Shapes Seduction
Fast and very good quotations, informed advisers to help you choose the correct merchandise that suits all your preferences, a short creation time, responsible excellent command and different companies for paying and shipping affairs for Fixed Competitive Price Body Care Plastic Cosmetic Jar - 8 ml purple fancy aluminum perfume bottle – E-better, The product will supply to all over the world, such as: Guyana , Costa rica , Guatemala , We always insist on the management tenet of "Quality is First, Technology is Basis, Honesty and Innovation".We are able to develop new products continuously to a higher level to satisfy different needs of customers.
This manufacturer can keep improving and perfecting products and service, it is in line with the rules of market competition, a competitive company.
-
Factory Supply Aluminium Cosmetic Bottle - 400...
-
OEM Factory for Aluminum Spray Perfume Bottles ...
-
100% Original Factory Metal Bottle - 480ml lux...
-
Super Lowest Price High Quality Perfume Bottles...
-
Quality Inspection for Pp Plastic Cream - 80 m...
-
Manufacturer for Customize Glass Wine Bottles -...

