Factory wholesale Cream Glass Jars - 6 ml bullet shape aluminum perfume atomizer – E-better Detail:
| Specification | |
| Item Name | Aluminum atomizer |
| Item No. | BE-03 |
| Shape | Round |
| Body Color | Silver or according to your request |
| Finish | Glossy or matte |
| Style | High end |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA by SGS |
| Packaging | Export standard carton |
| Dimensions | |
| Diameter | 19 mm |
| Height | 98 mm |
| Weight | 16 g |
| Capacity | 6 ml |
| Material | |
| Body Material | Pure aluminum, plastic and glass container |
| Lid material | Aluminum or plastic |
| Sealing gasket | N/A |
| Accessories Information | |
| Lid included | yes |
| Sealing gasket | N/A |
| Surface handling | |
| Screen printing | Low cost, for 1-2 colors printing |
| Heat transfer printing | For 1-8 colors printing |
| Hot stamping | Shiny and metallic luster |
| UV coating | Shiny like mirror |
Product detail pictures:


Related Product Guide:
Is E.L.F. Face Primer Cheating Consumers With Its Packaging? | 10ml Perfume Bottle
Ink cartridges, perfume and linen worth hundreds of pounds stolen from Swindon shops | Empty Aluminum Perfume Bottle
It adheres on the tenet "Honest, industrious, enterprising, innovative" to acquire new solutions regularly. It regards shoppers, success as its very own success. Let us establish prosperous future hand in hand for Factory wholesale Cream Glass Jars - 6 ml bullet shape aluminum perfume atomizer – E-better, The product will supply to all over the world, such as: Brisbane , Mexico , Latvia , We've got won a good reputation among overseas and domestic clients. Adhering to the management tenet of "credit oriented, customer first, high efficiency and mature services", we warmly welcome friends from all walks of life to cooperate with us.
The company can think what our think, the urgency of urgency to act in the interests of our position, can be said this is a responsible company, we had a happy cooperation!
-
OEM Factory for 80g Double Wall Cream Jar - 33...
-
Factory best selling Aluminum Bottle Energy Dri...
-
Factory wholesale 100ml Square Cosmetics Cream ...
-
100% Original Factory Glass Cream Jar 30g - 50...
-
New Fashion Design for Cosmetic Plastic Jar - ...
-
Special Price for Aluminum Pump Bottle - AJ-04...

