Special Price for Aluminum Pump Bottle - 250ml aluminum sports drink bottle – E-better Detail:
| Specification | |
| Item Name | Aluminum wine bottle |
| Item No. | AT-15-250 |
| Shape | Round |
| Body Color | Silver or according to your request |
| Finish | Glossy or matte |
| Style | High end |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA by SGS |
| Packaging | bottles and lids are packed separately |
| Dimensions | |
| Diameter | 60 mm |
| Height | 140 mm |
| Mouth | 28 mm |
| Capacity | 250 ml / 9 oz |
| Material | |
| Body Material | Pure aluminum |
| Lid material | Aluminum |
| Sealing gasket | N/A |
| Accessories Information | |
| Lid included | N/A |
| Sealing gasket | N/A |
| Surface handling | |
| Screen printing | Low cost, for 1-2 colors printing |
| Heat transfer printing | For 1-8 colors printing |
| Hot stamping | Shiny and metallic luster |
| UV coating | Shiny like mirror |
Product detail pictures:


Related Product Guide:
8 of the best bridal fragrance services | 10ml Perfume Bottle
Where to get a bespoke fragrance made in London | 10ml Perfume Bottle
Our pursuit and enterprise aim would be to "Always fulfill our buyer requirements". We carry on to acquire and layout excellent quality items for the two our old and new clients and realize a win-win prospect for our shoppers in addition as us for Special Price for Aluminum Pump Bottle - 250ml aluminum sports drink bottle – E-better, The product will supply to all over the world, such as: kazan , Manchester , Milan , We will continue to devote ourselves to market & product development and build a well-knit service to our customer to create a more prosperous future. Please contact us today to find out how we can work together.
This is a honest and trustworthy company, technology and equipment are very advanced and the prodduct is very adequate, there is no worry in the suppliment.
-
Factory wholesale 10ml Spray Bottle - 8ml / 10...
-
Free sample for Hand Made Perfume Bottle - 100...
-
OEM Manufacturer Jar Bottle - 4oz colorful pla...
-
Factory Cheap Hot Screw Top Bottle Cap - 200ml...
-
China Cheap price Personalized Perfume Bottle -...
-
Lowest Price for Jars For Cosmetic - 250ml saf...




