factory low price Pen Sprayer Bottles - 150ml 200ml aluminum mini trigger spray bottle – E-better Detail:
| Specification | |
| Item Name | Aluminum bottle |
| Item No. | AB-150A / AB-200A |
| Shape | Round |
| Body Color | Silver or according to your request |
| Finish | Glossy or matte |
| Style | High end |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA by SGS |
| Packaging | bottles and lids are packed separately |
| Dimensions | |
| Diameter | As below picture |
| Height | As below picture |
| Mouth | 24 mm |
| Capacity | 150 ml / 200 ml |
| Material | |
| Body Material | Pure aluminum |
| Lid material | Aluminum or plastic |
| Sealing gasket | N/A |
| Accessories Information | |
| Lid included | N/A |
| Sealing gasket | N/A |
| Surface handling | |
| Screen printing | Low cost, for 1-2 colors printing |
| Heat transfer printing | For 1-8 colors printing |
| Hot stamping | Shiny and metallic luster |
| UV coating | Shiny like mirror |
Product detail pictures:


Related Product Guide:
Les Nombres d’Or : Ambre by Mona di Orio (2010) — Basenotes.net | 10ml Perfume Bottle
50 best perfumes, candles and fragrances for him and for her this Christmas | Aluminum Perfume Bottle
With a sound enterprise credit history, exceptional after-sales services and modern production facilities, we've earned an outstanding track record amongst our consumers across the whole world for factory low price Pen Sprayer Bottles - 150ml 200ml aluminum mini trigger spray bottle – E-better, The product will supply to all over the world, such as: Lithuania , Roman , America , We aspire to meet the demands of our customers globally. Our range of merchandise and services is continuously expanding to meet customers' requirements. We welcome new and old customers from all walks of life to contact us for future business relationships and achieving mutual success!
High Quality, High Efficiency, Creative and Integrity, worth having long-term cooperation! Looking forward to the future cooperation!
-
Hot sale 100ml Primary Aluminum Jar - 15g / 30...
-
PriceList for Plastic Spray Bottle - 400ml alu...
-
Fast delivery Spray Pump Bottle - wholesale 25...
-
Top Quality 3g Empty Nail Plastic Glue Bottle -...
-
Good Wholesale Vendors Glass Bottle Perfume - ...
-
Manufacturer for Polishing Perfume Bottle - 25...











