Factory For Black Square Perfume Bottle - 100ml aluminum energy drink bottle – E-better Detail:
| Specification | |
| Item Name | Aluminum wine bottle |
| Item No. | AT-15-100 |
| Shape | Round |
| Body Color | Silver or according to your request |
| Finish | Glossy or matte |
| Style | High end |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA by SGS |
| Packaging | bottles and lids are packed separately |
| Dimensions | |
| Diameter | 45 mm |
| Height | 105 mm |
| Mouth | 28 mm |
| Capacity | 100 ml / 4 oz |
| Material | |
| Body Material | Pure aluminum |
| Lid material | Aluminum |
| Sealing gasket | N/A |
| Accessories Information | |
| Lid included | N/A |
| Sealing gasket | N/A |
| Surface handling | |
| Screen printing | Low cost, for 1-2 colors printing |
| Heat transfer printing | For 1-8 colors printing |
| Hot stamping | Shiny and metallic luster |
| UV coating | Shiny like mirror |
Product detail pictures:


Related Product Guide:
Lipstick Packaging Market with Global Key Companies Profile, Supply, Demand, Types and Application, Cost Structure and Growth Factors and Forecast to 2023 | Custom Perfume Bottles
Lyn Harris launches Perfumer H bespoke fragrances Telegraph logo Feed of articles Saved articles Save | 10ml Perfume Bottle
Our commission should be to provide our customers and consumers with ideal top quality and aggressive portable digital products for Factory For Black Square Perfume Bottle - 100ml aluminum energy drink bottle – E-better, The product will supply to all over the world, such as: Swaziland , Jamaica , Bhutan , We adhere to client 1st, top quality 1st, continuous improvement, mutual advantage and win-win principles. When cooperation together with the customer, we provide shoppers with the highest high-quality of service. Established good business relations using the Zimbabwe buyer inside the business, we've got established own brand and reputation. At the identical time, wholeheartedly welcome new and old prospects to our company to go to and negotiate small business.
We are long-term partners, there is no disappointment every time, we hope to maintain this friendship later!
-
Chinese wholesale Oud Arabian Bottle - 330ml c...
-
PriceList for Pocket Sized Perfume Spray Bottle...
-
New Arrival China Aluminum Cable Cover - 40ml ...
-
Wholesale Discount 100ml Perfume Spray Bottle -...
-
factory customized 60ml Glass Cream Jar - 15g ...
-
Factory Price Flower Cosmetic Cream Acrylic Jar...




