Factory Cheap Hot Sale Perfume Spray Bottle - 480ml luxury capsule packaging bottles – E-better Detail:
| Specification | |
| Item Name | Aluminum bottle |
| Item No. | AB-480 |
| Shape | Round |
| Body Color | Silver or according to your request |
| Finish | Glossy or matte |
| Style | High end |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA by SGS |
| Packaging | bottles and lids are packed separately |
| Dimensions | |
| Diameter | 65 mm |
| Height | 180 mm |
| Mouth | 42 mm |
| Capacity | 480 ml / 17 oz |
| Material | |
| Body Material | Pure aluminum |
| Lid material | Aluminum or plastic |
| Sealing gasket | N/A |
| Accessories Information | |
| Lid included | N/A |
| Sealing gasket | N/A |
| Surface handling | |
| Screen printing | Low cost, for 1-2 colors printing |
| Heat transfer printing | For 1-8 colors printing |
| Hot stamping | Shiny and metallic luster |
| UV coating | Shiny like mirro |
Product detail pictures:


Related Product Guide:
MarketBeat: Stock Ratings, Research Tools and Market News | Empty Aluminum Perfume Bottle
Jean Paul Gaultier Talks “Heavenly Bodies,” That KKW Perfume Bottle, and Being a Fashion Freak | Custom Perfume Bottles
Well-run equipment, specialist income crew, and better after-sales services; We're also a unified major family, anyone stay with the organization value "unification, determination, tolerance" for Factory Cheap Hot Sale Perfume Spray Bottle - 480ml luxury capsule packaging bottles – E-better, The product will supply to all over the world, such as: Georgia , Nicaragua , New Delhi , They're durable modeling and promoting effectively all over the world. Under no circumstances disappearing major functions in a quick time, it's a really should in your case of excellent good quality. Guided by the principle of "Prudence, Efficiency, Union and Innovation. the company make a terrific efforts to expand its international trade, raise its company profit and raise its export scale. We're confident that we've been planning to possess a vibrant prospect and to be distributed all over the world within the years to come.
The sales manager has a good English level and skilled professional knowledge, we have a good communication. He is a warm and cheerful man, we have a pleasant cooperation and we became very good friends in private.
-
Factory wholesale Cosmetic Packaging Jar - AJ-...
-
2017 Latest Design Aluminum Deodorant Bottle - ...
-
Big Discount China Factory Cosmetic Jar - 400m...
-
Wholesale Bottles Wholesale - 15g / 30g / 50g ...
-
Renewable Design for Boston Round Plastic Pet B...
-
Factory selling Empty Aluminum Perfume Bottle -...

