Factory Cheap Hot Car Perfume Bottle - 80 ml gold aluminum tablet packing bottle – E-better Detail:
| Specification | |
| Item Name | Aluminum bottle |
| Item No. | AB-80A |
| Shape | Round |
| Body Color | Silver or according to your request |
| Finish | Glossy or matte |
| Style | High end |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA by SGS |
| Packaging | bottles and lids are packed separately |
| Dimensions | |
| Diameter | 40 mm |
| Height | 90 mm |
| Mouth | 27 mm |
| Capacity | 80 ml |
| Material | |
| Body Material | Pure aluminum |
| Lid material | Aluminum or plastic |
| Sealing gasket | N/A |
| Accessories Information | |
| Lid included | N/A |
| Sealing gasket | N/A |
| Surface handling | |
| Screen printing | Low cost, for 1-2 colors printing |
| Heat transfer printing | For 1-8 colors printing |
| Hot stamping | Shiny and metallic luster |
| UV coating | Shiny like mirror |
Product detail pictures:

Related Product Guide:
Glossier is a scam (and Columbia students are eating it up) | Aluminum Perfume Bottle
Szmell the Flavor: Scent-Based Water SZENT Launches Online | Aluminum Perfume Bottle
abide by the contract", conforms into the market requirement, joins in the market competition by its good quality also as provides a lot more comprehensive and great company for purchasers to let them turn into huge winner. The pursue from the firm, would be the clients' gratification for Factory Cheap Hot Car Perfume Bottle - 80 ml gold aluminum tablet packing bottle – E-better, The product will supply to all over the world, such as: Nigeria , Zurich , Uzbekistan , Since its foundation , the company keeps living up to the belief of "honest selling , best quality , people-orientation and benefits to customers. " We're doing everything to supply our customers with best services and best solutions . We promise that we are going to be responsible all the way to the end once our services begin.
The quality of the products is very good, especially in the details, can be seen that the company work actively to satisfy customer's interest, a nice supplier.
-
Manufacturer for Roll On Glass Bottle - 250ml ...
-
OEM/ODM Manufacturer 250 Ml Diffuser Bottle - ...
-
Wholesale Price 5oz Plastic Cosmetic Jar Mason ...
-
professional factory for Aluminum Cream Whipper...
-
Low price for Cream Container 7g - 300ml new s...
-
Original Factory 500g Plastic Jar - 30g / 50g ...









