Rapid Delivery for Perfume Spray Bottle Tube Pen - 250ml aluminum oil bottle with screw cap – E-better Detail:
| Specification | |
| Item Name | Aluminum wine bottle |
| Item No. | AT-14-250 |
| Shape | Round |
| Body Color | Silver or according to your request |
| Finish | Glossy or matte |
| Style | High end |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA by SGS |
| Packaging | bottles and lids are packed separately |
| Dimensions | |
| Diameter | 59 mm |
| Height | 160 mm |
| Mouth | 34 mm |
| Capacity | 250 ml / 9 oz |
| Material | |
| Body Material | Pure aluminum |
| Lid material | Aluminum |
| Sealing gasket | N/A |
| Accessories Information | |
| Lid included | N/A |
| Sealing gasket | N/A |
| Surface handling | |
| Screen printing | Low cost, for 1-2 colors printing |
| Heat transfer printing | For 1-8 colors printing |
| Hot stamping | Shiny and metallic luster |
| UV coating | Shiny like mirror |
Product detail pictures:


Related Product Guide:
Premium Beauty News | Plastic Cosmetic Jar
How Phlur Sold Perfume To 90,000 Customers Before They Even Smelled It | Empty Aluminum Perfume Bottle
We have many excellent staff members good at marketing, QC, and dealing with kinds of troublesome problem in the production process for Rapid Delivery for Perfume Spray Bottle Tube Pen - 250ml aluminum oil bottle with screw cap – E-better, The product will supply to all over the world, such as: Kyrgyzstan , Norwegian , Kyrgyzstan , We'd like to invite customers from abroad to discuss business with us. We can provide our clients with high quality products and excellent service. We are sure that we will have good cooperative relationships and make a brilliant future for both parties.
We have been appreciated the Chinese manufacturing, this time also did not let us disappoint,good job!
-
China Cheap price Cosmetic Cream Jar - 5ml / 8...
-
2017 Good Quality Empty Cosmetic Packaging - 1...
-
Wholesale Discount High-quality Polishing Perfu...
-
Hot Sale for Aluminum Cosmetic Packaging - 80 ...
-
Factory wholesale 120ml Silver Aluminum Bottles...
-
Factory made hot-sale Cosmetic Cream Glass Jars...



