OEM Customized Refill Perfume Atomizer - 330ml crown cap aluminum beer bottle – E-better Detail:
| Specification | |
| Item Name | Aluminum beer bottle |
| Item No. | AT-06-330 |
| Shape | Round |
| Body Color | Silver or according to your request |
| Finish | Glossy or matte |
| Style | High end |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA by SGS |
| Packaging | bottles and lids are packed separately |
| Dimensions | |
| Diameter | 60 mm |
| Height | 190 mm |
| Mouth | 28 mm |
| Capacity | 330 ml / 12 oz |
| Material | |
| Body Material | Pure aluminum |
| Lid material | Aluminum |
| Sealing gasket | N/A |
| Accessories Information | |
| Lid included | N/A |
| Sealing gasket | N/A |
| Surface handling | |
| Screen printing | Low cost, for 1-2 colors printing |
| Heat transfer printing | For 1-8 colors printing |
| Hot stamping | Shiny and metallic luster |
| UV coating | Shiny like mirror |
About this shaped bottle, there are many size to be chosen.
Product detail pictures:


Related Product Guide:
8 of the best bridal fragrance services | 10ml Perfume Bottle
8 Layering Perfumes To Help You Create Your Unique, Signature Scent | Custom Perfume Bottles
Adhering for the theory of "quality, services, performance and growth", we have received trusts and praises from domestic and worldwide shopper for OEM Customized Refill Perfume Atomizer - 330ml crown cap aluminum beer bottle – E-better, The product will supply to all over the world, such as: Belize , Cancun , Turkmenistan , Insisting on the high quality generation line management and customers expert assistance, we now have designed our resolution to supply our buyers using the to start with amount getting and just after services practical experience. Maintaining the prevailing friendly relations with our buyers, we however innovate our solution lists all of the time to satisfy the brand new demands and adhere to the most up-to-date development of the market in Malta. We have been ready to face the worries and make the improve to understand all the possibilities in international trade.
Product quality is good, quality assurance system is complete, every link can inquire and solve the problem timely!
-
Factory directly supply 50g Pp Cream Jar - 150...
-
professional factory for Glass Jars For Liquid ...
-
Factory wholesale 80g Aluminum Jar - 800ml gol...
-
Trending Products Medicine Bottle For Pills And...
-
Cheapest Price Pp Plastic Spray Pump Card Perfu...
-
Chinese Professional Aluminum Liner Cream Jar -...




