Discountable price Pet Cosmetic Cream Jar - 150ml small aluminum beverage bottle – E-better Detail:
| Specification | |
| Item Name | Aluminum beer bottle |
| Item No. | AT-10-150 |
| Shape | Round |
| Body Color | Silver or according to your request |
| Finish | Glossy or matte |
| Style | High end |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA by SGS |
| Packaging | bottles and lids are packed separately |
| Dimensions | |
| Diameter | 49 mm |
| Height | 150 mm |
| Mouth | 28 mm |
| Capacity | 150 ml / 5 oz |
| Material | |
| Body Material | Pure aluminum |
| Lid material | Aluminum |
| Sealing gasket | N/A |
| Accessories Information | |
| Lid included | N/A |
| Sealing gasket | N/A |
| Surface handling | |
| Screen printing | Low cost, for 1-2 colors printing |
| Heat transfer printing | For 1-8 colors printing |
| Hot stamping | Shiny and metallic luster |
| UV coating | Shiny like mirror |
Product detail pictures:


Related Product Guide:
Third suspect in Salisbury Novichok attack ‘identified by security services’ | Empty Aluminum Perfume Bottle
Woolworths not ruling out letting customers bring containers | Custom Perfume Bottles
We always continually offer you the most conscientious purchaser services, and the widest variety of designs and styles with finest materials. These efforts include the availability of customized designs with speed and dispatch for Discountable price Pet Cosmetic Cream Jar - 150ml small aluminum beverage bottle – E-better, The product will supply to all over the world, such as: Madrid , Malta , Cairo , We have our own registered brand and our company is developing rapidly owing to high quality products, competitive price and excellent service. We sincerely hope to establish business relations with more friends from home and abroad in the near future. We look forward to your correspondence.
Superb technology, perfect after-sales service and efficient work efficiency, we think this is our best choice.
-
OEM/ODM China Mist Pump Sprayer - 9 oz food gr...
-
Discount Price Crystal Diamond Perfume Bottle -...
-
Factory source Face Cream Jar 122g - 30ml alum...
-
Factory For Airless Cream Jar 30g - Custom oxi...
-
Factory Free sample Finger Shape Perfume Spray ...
-
Hot sale 100ml Primary Aluminum Jar - 5 ml bla...



