Big Discount China Factory Cosmetic Jar - 24/410 double wall anodized aluminum disc top – E-better Detail:
| Specification | |
| Item Name | Aluminum disc top cap |
| Item No. | 24/410 |
| Shape | Round |
| Body Color | Silver or according to your request |
| Finish | Glossy or matte |
| Style | High end |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA by SGS |
| Packaging | Export standard carton |
| Dimensions | |
| Diameter | 50 mm |
| Height | 34 mm |
| Inner D | 24 mm |
| Specification | 24 / 410 |
| Material | |
| Body Material | Pure aluminum, plastic |
| Lid material | Aluminum or plastic |
| Sealing gasket | N/A |
| Accessories Information | |
| Lid included | yes |
| Sealing gasket | N/A |
| Surface handling | |
| Screen printing | Low cost, for 1-2 colors printing |
Product detail pictures:


Related Product Guide:
Perfume Workshop Bali: Make Your Own Custom Perfume | Aluminum Perfume Bottle
Coffee shops around the world adopt the “Brooklyn” look. — Quartz Search Logged out Latest Featured Obsessions Emails Editions | Custom Perfume Bottles
We've got a specialist, effectiveness staff to supply high quality service for our shopper. We always follow the tenet of customer-oriented, details-focused for Big Discount China Factory Cosmetic Jar - 24/410 double wall anodized aluminum disc top – E-better, The product will supply to all over the world, such as: Moscow , Bahrain , Gabon , All our staffs believe that: Quality builds today and service creates future. We know that good quality and the best service are the only way for us to achieve our customers and to achieve ourselves too. We welcome customers all over the word to contact us for future business relationships. Our products are the best. Once Selected, Perfect Forever!
This manufacturers not only respected our choice and requirements, but also gave us a lot of good suggestions, ultimately, we successfully completed the procurement tasks.
-
factory low price Cosmetic Pp Jars - 650ml emp...
-
New Delivery for 30ml Glass Perfume Bottles - ...
-
Reasonable price for 200g Customized Aluminum J...
-
Cheapest Factory Rectangle Crimp Glass Perfume ...
-
Factory made hot-sale Frosted Glass Jars And Wo...
-
Factory Supply Custom Luxury Cream Jar - 37mm ...



