Cheapest Price Cosmetic Cream Jars 500ml - 150ml aluminum energy supplement drink bottle – E-better Detail:
| Specification | |
| Item Name | Aluminum bottle |
| Item No. | AT-22-150 |
| Shape | Round |
| Body Color | Silver or according to your request |
| Finish | Glossy or matte |
| Style | High end |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA by SGS |
| Packaging | bottles and lids are packed separately |
| Dimensions | |
| Diameter | 49 mm |
| Height | 130 mm |
| Mouth | 38 mm |
| Capacity | 150 ml / 5.3 oz |
| Material | |
| Body Material | Pure aluminum |
| Lid material | Aluminum |
| Sealing gasket | N/A |
| Accessories Information | |
| Lid included | N/A |
| Sealing gasket | N/A |
| Surface handling | |
| Screen printing | Low cost, for 1-2 colors printing |
| Heat transfer printing | For 1-8 colors printing |
| Hot stamping | Shiny and metallic luster |
| UV coating | Shiny like mirror |
Product detail pictures:


Related Product Guide:
Changi Airport places third in the world for shopper spend, Fashion News & Top Stories | Aluminum Perfume Bottle
What’s the Best Bottled Water? Menu hamburger-hover Menu Close Close Search Close Menu hamburger-hover Menu Close Close Search Close | 10ml Perfume Bottle
Our intention is usually to satisfy our buyers by offering golden provider, great rate and good quality for Cheapest Price Cosmetic Cream Jars 500ml - 150ml aluminum energy supplement drink bottle – E-better, The product will supply to all over the world, such as: Georgia , Iran , kazakhstan , Nowadays our merchandise sell all over the domestic and abroad thanks for the regular and new customers support. We supply high quality product and competitive price, welcome the regular and new customers cooperate with us!
Good quality, reasonable prices, rich variety and perfect after-sales service, it's nice!
-
Manufactur standard Square Acrylic Jars For Cre...
-
Discount wholesale 5ml Glass Spray Perfume Bott...
-
Cheap PriceList for Jar Lids With Holes - 10ml...
-
Factory supplied Luxury Jars - Factory price l...
-
OEM Customized Glass Dropper Leak Proof Bottle ...
-
Big Discount 20ml Small Perfume Atomiser - 1L ...



