China Gold Supplier for 50g Airless Cosmetic Jar - 6 ml bullet shape aluminum perfume atomizer – E-better Detail:
| Specification | |
| Item Name | Aluminum atomizer |
| Item No. | BE-03 |
| Shape | Round |
| Body Color | Silver or according to your request |
| Finish | Glossy or matte |
| Style | High end |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA by SGS |
| Packaging | Export standard carton |
| Dimensions | |
| Diameter | 19 mm |
| Height | 98 mm |
| Weight | 16 g |
| Capacity | 6 ml |
| Material | |
| Body Material | Pure aluminum, plastic and glass container |
| Lid material | Aluminum or plastic |
| Sealing gasket | N/A |
| Accessories Information | |
| Lid included | yes |
| Sealing gasket | N/A |
| Surface handling | |
| Screen printing | Low cost, for 1-2 colors printing |
| Heat transfer printing | For 1-8 colors printing |
| Hot stamping | Shiny and metallic luster |
| UV coating | Shiny like mirror |
Product detail pictures:


Related Product Guide:
Cosmogen Reveals Glass Color Cosmetics Package | Aluminum Perfume Bottle
‘I felt I was to blame’: British Novichok victim gave partner poison bottle as a gift | Empty Aluminum Perfume Bottle
"Based on domestic market and expand abroad business" is our enhancement strategy for China Gold Supplier for 50g Airless Cosmetic Jar - 6 ml bullet shape aluminum perfume atomizer – E-better, The product will supply to all over the world, such as: Congo , Chicago , Philadelphia , Adhering to the principle of "Enterprising and Truth-Seeking, Preciseness and Unity", with technology as the core, our company continues to innovate, dedicated to providing you with the highest cost-effective solutions and meticulous after-sales service. We firmly believe that: we're outstanding as we have been specialized.
This supplier's raw material quality is stable and reliable, has always been in accordance with the requirements of our company to provide the goods that quality meet our requirements.
-
Big Discount China Factory Cosmetic Jar - 400m...
-
China Factory for Plastic Lanolin Cream Jar - ...
-
8 Year Exporter China Suppliers Perfume Bottles...
-
Fixed Competitive Price 5ml Cosmetic Jar - 150...
-
Original Factory Aluminum Jar For Cosmetics - ...
-
Low price for 15ml 30ml 50ml Glass Cream Jar - ...

