Factory Cheap 25ml Black Perfume Bottle - 250ml aluminum oil bottle with screw cap – E-better Detail:
| Specification | |
| Item Name | Aluminum wine bottle |
| Item No. | AT-14-250 |
| Shape | Round |
| Body Color | Silver or according to your request |
| Finish | Glossy or matte |
| Style | High end |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA by SGS |
| Packaging | bottles and lids are packed separately |
| Dimensions | |
| Diameter | 59 mm |
| Height | 160 mm |
| Mouth | 34 mm |
| Capacity | 250 ml / 9 oz |
| Material | |
| Body Material | Pure aluminum |
| Lid material | Aluminum |
| Sealing gasket | N/A |
| Accessories Information | |
| Lid included | N/A |
| Sealing gasket | N/A |
| Surface handling | |
| Screen printing | Low cost, for 1-2 colors printing |
| Heat transfer printing | For 1-8 colors printing |
| Hot stamping | Shiny and metallic luster |
| UV coating | Shiny like mirror |
Product detail pictures:


Related Product Guide:
10 best unisex perfumes | Aluminum Perfume Bottle
Invent Your Scent is a new experiential event where each participant gets to create a unique, customized 1 oz. bottle of perfume or cologne | Plastic Cosmetic Jar
Our mission is usually to turn into an innovative provider of high-tech digital and communication devices by providing worth added design and style, world-class producing, and repair capabilities for Factory Cheap 25ml Black Perfume Bottle - 250ml aluminum oil bottle with screw cap – E-better, The product will supply to all over the world, such as: Dubai , Ghana , Monaco , They are sturdy modeling and promoting effectively all over the world. Never ever disappearing major functions within a quick time, it's a have to for you of fantastic good quality. Guided by the principle of "Prudence, Efficiency, Union and Innovation. the corporation. ake an excellent efforts to expand its international trade, raise its organization. rofit and raise its export scale. We are confident that we are going to have a bright prospect and to be distributed all over the world in the years to come.
With a positive attitude of "regard the market, regard the custom, regard the science", the company works actively to do research and development. Hope we have a future business relationships and achieving mutual success.
-
OEM manufacturer Hot Sale Aluminum Face Cream J...
-
Factory made hot-sale Cream Jar With Silver Cap...
-
Factory Supply 10ml Spray Perfume Bottle - 500...
-
New Fashion Design for Cosmetic Plastic Jar - ...
-
Renewable Design for Cube Perfume Bottle - 500...
-
Fixed Competitive Price Beauty Packaging Jars A...



