China Factory for 200ml Pp Plastic Cosmetic Cream Jars - 24/410 oxidated aluminum disc top cap – E-better Detail:
| Specification | |
| Item Name | Aluminum disc top cap |
| Item No. | 24/410 |
| Shape | Round |
| Body Color | Silver or according to your request |
| Finish | Glossy or matte |
| Style | High end |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA by SGS |
| Packaging | Export standard carton |
| Dimensions | |
| Diameter | 28 mm |
| Height | 28 mm |
| Inner D | 24 mm |
| Specification | 24 / 410 |
| Material | |
| Body Material | Pure aluminum, plastic |
| Lid material | Aluminum or plastic |
| Sealing gasket | N/A |
| Accessories Information | |
| Lid included | yes |
| Sealing gasket | N/A |
| Surface handling | |
| Screen printing | Low cost, for 1-2 colors printing |
Product detail pictures:



Related Product Guide:
10 best unisex perfumes | Aluminum Perfume Bottle
The HOBELMANN REPORT: 2018 Cannabis Gift Guide! | Lost Coast Outpost | Aluminum Perfume Bottle
To create more benefit for buyers is our business philosophy; shopper growing is our working chase for China Factory for 200ml Pp Plastic Cosmetic Cream Jars - 24/410 oxidated aluminum disc top cap – E-better, The product will supply to all over the world, such as: Milan , Angola , USA , Insisting over the high-quality generation line management and prospects guide provider, we have made our resolution to offer our shoppers using the initially stage purchasing and soon after provider working experience. Preserving the prevailing helpful relations with our prospects, we even now innovate our product lists the many time to meet up with the brand new wants and stick to the latest trend of this business in Ahmedabad. We're ready to facial area the difficulties and make the transform to grasp many of the possibilities in international trade.
Customer service staff and sales man are very patience and they all good at English, product's arrival is also very timely, a good supplier.
-
Big Discount Cosmetic Jars And Bottles - 80 ml...
-
Leading Manufacturer for 100g Mini Facial Cream...
-
Cheapest Price Empty Perfume Glass Bottle - 15...
-
Manufacturing Companies for Loose Powder Cream ...
-
Wholesale Discount 5ml Mini Plastic Perfume Bot...
-
PriceList for White Cosmetic Cream Jar With Gol...



