Hot Selling for Eye Serum Cream Jar - 150ml ROPP cap aluminum drink bottle – E-better Detail:
| Specification | |
| Item Name | Aluminum wine bottle |
| Item No. | AT-15-150 |
| Shape | Round |
| Body Color | Silver or according to your request |
| Finish | Glossy or matte |
| Style | High end |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA by SGS |
| Packaging | bottles and lids are packed separately |
| Dimensions | |
| Diameter | 50 mm |
| Height | 125 mm |
| Mouth | 28 mm |
| Capacity | 150 ml / 5.3 oz |
| Material | |
| Body Material | Pure aluminum |
| Lid material | Aluminum |
| Sealing gasket | N/A |
| Accessories Information | |
| Lid included | N/A |
| Sealing gasket | N/A |
| Surface handling | |
| Screen printing | Low cost, for 1-2 colors printing |
| Heat transfer printing | For 1-8 colors printing |
| Hot stamping | Shiny and metallic luster |
| UV coating | Shiny like mirror |
Product detail pictures:


Related Product Guide:
Why Does Beer Smell Like Weed? Blame Sun-Light Induced Chemistry | 10ml Perfume Bottle
Here’s Why the potential for sale of bespoke products is enormous | Custom Perfume Bottles
Assume full responsibility to meet all demands of our clients; achieve continuous advancements by promoting the growth of our clients; become the final permanent cooperative partner of clients and maximize the interests of clients for Hot Selling for Eye Serum Cream Jar - 150ml ROPP cap aluminum drink bottle – E-better, The product will supply to all over the world, such as: Azerbaijan , Victoria , Oslo , Our company abides by the management idea of "keep innovation, pursue excellence". On the basis of assuring the advantages of existing products, we continuously strengthen and extend product development. Our company insists on innovation to promote the sustainable development of enterprise, and make us become the domestic high-quality suppliers.
This is a honest and trustworthy company, technology and equipment are very advanced and the prodduct is very adequate, there is no worry in the suppliment.
-
Reliable Supplier Recycable Plastic Cosmetic Ja...
-
OEM/ODM Factory 10ml Spray Bottle - 5 ml alumi...
-
Cheap price Glass Cosmetic Perfume Bottle - 14...
-
Top Suppliers Ice Cream Cup With Flat Lid - 1L...
-
China wholesale High End Perfume Bottle - AJ-1...
-
factory customized Transparent Spray Perfume Bo...




