Cheapest Factory Rectangle Crimp Glass Perfume Bottles - 68mm silver aluminum lid – E-better Detail:
| Specification | |
| Item Name | Aluminum-plastic cap |
| Item No. | APC-68 |
| Shape | Round |
| Body Color | Silver or according to your request |
| Finish | Glossy or matte |
| Style | High end |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA by SGS |
| Packaging | Export standard carton |
| Dimensions | |
| Diameter | 71 mm |
| Height | 17 mm |
| Weight | g |
| Dimesion | 68 mm |
| Material | |
| Body Material | N/A |
| Lid material | Aluminum shell with plastic cap |
| Sealing gasket | N/A |
| Accessories Information | |
| Lid included | yes |
| Sealing gasket | yes |
| Surface handling | |
| Screen printing | Low cost, for 1-2 colors printing |
| Hot stamping | Shiny and metallic luster |
Product detail pictures:

Related Product Guide:
Thierry Mugler’s New Fragrance Smells Like Figs and Caviar, Can be Refilled | Aluminum Perfume Bottle
Cleaning an Oven: 9 Surprising Dos and Dont’s | Bob Vila Cleaning an Oven: 9 Surprising Dos and Dont’s | 10ml Perfume Bottle
Our commission should be to provide our customers and consumers with ideal top quality and aggressive portable digital products for Cheapest Factory Rectangle Crimp Glass Perfume Bottles - 68mm silver aluminum lid – E-better, The product will supply to all over the world, such as: Turin , Nepal , Zurich , Our faith is to be honest first, so we just supply high quality products to our customers. Really hope that we can be business partners. We believe that we can establish long time business relationship with each other. You can contact us freely for more information and pricelist of our products !
Products and services are very good, our leader is very satisfied with this procurement, it is better than we expected,
-
2017 High quality Card Shape Perfume Bottle - ...
-
Factory made hot-sale Cosmetic Jars For Sale - ...
-
New Delivery for Black Candle Jars - 4 oz alum...
-
Personlized Products 30ml Dropper Bottle - 100...
-
Factory Price For Diamond Acrylic Jar - 8ml / ...
-
Wholesale Price China Acrylic Plastic Cosmetic ...

