Bottom price Igh Quality Perfume Spray Bottle - 230ml aluminum container for tablets packaging – E-better Detail:
| Specification | |
| Item Name | Aluminum bottle |
| Item No. | AB-230 |
| Shape | Round |
| Body Color | Silver or according to your request |
| Finish | Glossy or matte |
| Style | High end |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA by SGS |
| Packaging | bottles and lids are packed separately |
| Dimensions | |
| Diameter | 53 mm |
| Height | 135 mm |
| Mouth | 42 mm |
| Capacity | 230 ml / 8 oz |
| Material | |
| Body Material | Pure aluminum |
| Lid material | Aluminum or plastic |
| Sealing gasket | N/A |
| Accessories Information | |
| Lid included | N/A |
| Sealing gasket | N/A |
| Surface handling | |
| Screen printing | Low cost, for 1-2 colors printing |
| Heat transfer printing | For 1-8 colors printing |
| Hot stamping | Shiny and metallic luster |
| UV coating | Shiny like mirro |
Product detail pictures:


Related Product Guide:
How to Get Rid of Blackheads: 13 Proven Tricks | Custom Perfume Bottles
Novichok James Bond-style: Perfume bottle used by Salisbury assassins was ‘made by top scientists | Custom Perfume Bottles
We're also concentrating on improving the things administration and QC program to ensure we could maintain terrific gain from the fiercely-competitive company for Bottom price Igh Quality Perfume Spray Bottle - 230ml aluminum container for tablets packaging – E-better, The product will supply to all over the world, such as: Durban , Slovenia , Accra , We can meet the various needs of customers at home and abroad. We welcome new and old customers to come to consult & negotiate with us. Your satisfaction is our motivation! Allow us to work together to write a brilliant new chapter!
Sales manager is very enthusiastic and professional, gave us a great concessions and product quality is very good,thank you very much!
-
Super Lowest Price 150ml Pet Plastic Jar - 200...
-
Manufactur standard Refillable Perfume Spray Bo...
-
OEM China Hot Sale Cream Jar - 28/410 oxidatio...
-
Free sample for Skincare Packaging Pot - 150ml...
-
Factory wholesale Car Perfume Bottle For Air Fr...
-
Top Suppliers 30 Ml Crystal Clear Perfume Glass...

