China Factory for Luxury Diamond Lid Acrylic Jar - 150ml ROPP cap aluminum drink bottle – E-better Detail:
| Specification | |
| Item Name | Aluminum wine bottle |
| Item No. | AT-15-150 |
| Shape | Round |
| Body Color | Silver or according to your request |
| Finish | Glossy or matte |
| Style | High end |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA by SGS |
| Packaging | bottles and lids are packed separately |
| Dimensions | |
| Diameter | 50 mm |
| Height | 125 mm |
| Mouth | 28 mm |
| Capacity | 150 ml / 5.3 oz |
| Material | |
| Body Material | Pure aluminum |
| Lid material | Aluminum |
| Sealing gasket | N/A |
| Accessories Information | |
| Lid included | N/A |
| Sealing gasket | N/A |
| Surface handling | |
| Screen printing | Low cost, for 1-2 colors printing |
| Heat transfer printing | For 1-8 colors printing |
| Hot stamping | Shiny and metallic luster |
| UV coating | Shiny like mirror |
Product detail pictures:


Related Product Guide:
Victoria Beckham reveals how she relies on a collagen DRINK during long flights | Empty Aluminum Perfume Bottle
10 best unisex perfumes | Aluminum Perfume Bottle
Our primary goal is to offer our clients a serious and responsible business relationship, providing personalized attention to all of them for China Factory for Luxury Diamond Lid Acrylic Jar - 150ml ROPP cap aluminum drink bottle – E-better, The product will supply to all over the world, such as: Lesotho , Qatar , Lahore , Our company always committed to meet your quality demand, price points and sales target. Warmly welcome you open the boundaries of communication. It is our great pleasure to service you if you need a trusted supplier and value information.
High Quality, High Efficiency, Creative and Integrity, worth having long-term cooperation! Looking forward to the future cooperation!
-
Factory Promotional Cosmetics Cream Empty Box -...
-
factory Outlets for Bamboo Plastic Jars - 150m...
-
Original Factory Aluminum Jar For Cosmetics - ...
-
Manufacturer for Aluminum Plastic Caps - 500ml...
-
Manufactur standard Square Acrylic Jars For Cre...
-
Wholesale Dealers of Pet Empty Capsule Bottle -...




