Big discounting Crystal Roller Ball Perfume Bottle - 150ml small aluminum beverage bottle – E-better Detail:
| Specification | |
| Item Name | Aluminum beer bottle |
| Item No. | AT-10-150 |
| Shape | Round |
| Body Color | Silver or according to your request |
| Finish | Glossy or matte |
| Style | High end |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA by SGS |
| Packaging | bottles and lids are packed separately |
| Dimensions | |
| Diameter | 49 mm |
| Height | 150 mm |
| Mouth | 28 mm |
| Capacity | 150 ml / 5 oz |
| Material | |
| Body Material | Pure aluminum |
| Lid material | Aluminum |
| Sealing gasket | N/A |
| Accessories Information | |
| Lid included | N/A |
| Sealing gasket | N/A |
| Surface handling | |
| Screen printing | Low cost, for 1-2 colors printing |
| Heat transfer printing | For 1-8 colors printing |
| Hot stamping | Shiny and metallic luster |
| UV coating | Shiny like mirror |
Product detail pictures:


Related Product Guide:
Global Cosmetic Jars Packaging Market Insight 2019-2026 By RPC Group Plc, Albea SA, Gerresheimer AG, Quadpack Industries, HCP Packaging | Empty Aluminum Perfume Bottle
Les Nombres d’Or : Ambre by Mona di Orio (2010) — Basenotes.net | 10ml Perfume Bottle
We've got a highly efficient group to deal with inquiries from shoppers. Our purpose is "100% client fulfillment by our product high-quality, price tag & our staff service" and enjoy a superb reputation amongst clientele. With quite a few factories, we will provide a wide variety of Big discounting Crystal Roller Ball Perfume Bottle - 150ml small aluminum beverage bottle – E-better, The product will supply to all over the world, such as: Guatemala , Azerbaijan , Luxemburg , With all these supports, we can serve every customer with quality product and timely shipping with highly responsibility. Being a young growing company, we might not the best, but we're trying our best to be your good partner.
This is a very professional wholesaler, we always come to their company for procurement, good quality and cheap.
-
Trending Products Plastic Cosmetic Jars 100g - ...
-
Factory wholesale 10ml Spray Bottle - 530ml re...
-
Quality Inspection for Pp Cosmetic Cream Empty ...
-
Factory making Mini Jar With Handlemini Cosmeti...
-
Factory Cheap Cosmetic Plastic Jar - 250ml exc...
-
Big Discount Test Pufume Bottles - 120ml silve...



