Big Discount Test Pufume Bottles - 120ml silver aluminum cosmetic lotion bottle – E-better Detail:
| Specification | |
| Item Name | Aluminum bottle |
| Item No. | AB-120A |
| Shape | Round |
| Body Color | Silver or according to your request |
| Finish | Glossy or matte |
| Style | High end |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA by SGS |
| Packaging | bottles and lids are packed separately |
| Dimensions | |
| Diameter | 45 mm |
| Height | 110 mm |
| Mouth | 24 mm |
| Capacity | 120 ml / 4.24 oz |
| Material | |
| Body Material | Pure aluminum |
| Lid material | Aluminum or plastic |
| Sealing gasket | N/A |
| Accessories Information | |
| Lid included | N/A |
| Sealing gasket | N/A |
| Surface handling | |
| Screen printing | Low cost, for 1-2 colors printing |
| Heat transfer printing | For 1-8 colors printing |
| Hot stamping | Shiny and metallic luster |
| UV coating | Shiny like mirror |
Product detail pictures:


Related Product Guide:
Essential Oils To Combat Anxiety | Aluminum Perfume Bottle
15 things you should never ever buy at the airport | Plastic Cosmetic Jar
To be able to give you benefit and enlarge our business, we also have inspectors in QC Team and assure you our greatest service and products for Big Discount Test Pufume Bottles - 120ml silver aluminum cosmetic lotion bottle – E-better, The product will supply to all over the world, such as: Uganda , Peru , Bahrain , We taking advantage of experience workmanship, scientific administration and advanced equipment, ensure the product quality of production, we not only win the customers' faith, but also build up our brand. Today, our team is committed to innovation, and enlightenment and fusion with constant practice and outstanding wisdom and philosophy, we cater to the market demand for high-end products, to do professional products.
Adhering to the business principle of mutual benefits, we have a happy and successful transaction, we think we will be the best business partner.
-
Trending Products 50ml Pp Cream Jar - sloping ...
-
Cheap PriceList for Cosmetic Aluminum Jar Pet -...
-
Personlized Products Perfumes Spray Bottle - 5...
-
Bottom price Clear Spray Bottle - 15g / 30g / ...
-
China Cheap price Personalized Perfume Bottle -...
-
Hot sale Bamboo Cosmetic Jars - 47mm gold alum...











