Big Discount Silver Plastic Jar - 350ml fashion aluminum beer packaging container – E-better Detail:
| Specification | |
| Item Name | Aluminum bottle |
| Item No. | AT-20-350 |
| Shape | Round |
| Body Color | Silver or according to your request |
| Finish | Glossy or matte |
| Style | High end |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA by SGS |
| Packaging | bottles and lids are packed separately |
| Dimensions | |
| Diameter | 65 mm |
| Height | 160 mm |
| Mouth | 38 mm |
| Capacity | 350 ml / 12.35 oz |
| Material | |
| Body Material | Pure aluminum |
| Lid material | Aluminum |
| Sealing gasket | N/A |
| Accessories Information | |
| Lid included | N/A |
| Sealing gasket | N/A |
| Surface handling | |
| Screen printing | Low cost, for 1-2 colors printing |
| Heat transfer printing | For 1-8 colors printing |
| Hot stamping | Shiny and metallic luster |
| UV coating | Shiny like mirror |
Product detail pictures:


Related Product Guide:
Cary based perfumery allows you to create your own signature fragrance :: Out and About at WRAL.com | 10ml Perfume Bottle
Russia hits back at ‘draconian’ US sanctions after Salisbury nerve agent attack | 10ml Perfume Bottle
abide by the contract", conforms on the market requirement, joins from the market competition by its good quality likewise as provides more comprehensive and superb support for customers to let them become large winner. The pursue of the company, is definitely the clients' pleasure for Big Discount Silver Plastic Jar - 350ml fashion aluminum beer packaging container – E-better, The product will supply to all over the world, such as: Sweden , Berlin , Peru , Providing Quality Items, Excellent Service, Competitive Prices and Prompt Delivery. Our products and solutions are selling well both in domestic and foreign markets. Our company is trying to be one important suppliers in China.
The company keeps to the operation concept "scientific management, high quality and efficiency primacy, customer supreme", we have always maintained business cooperation. Work with you,we feel easy!
-
Manufacturing Companies for Jar Cosmetic Plasti...
-
Professional China Cosmetic Jar 100g - 30ml 80...
-
Discountable price Perfume Bottles Glass - 30g...
-
2017 New Style 200ml Pp Plastic Jar - 8ml / 10...
-
Factory Outlets 5g Cosmetics Pp Jars - 100ml /...
-
Factory Price For Flower Acrylic Cream Jar - 4...



