Big Discount Cosmetic Jars And Bottles - 15 ml round oxidated aluminum atomizer – E-better Detail:
| Specification | |
| Item Name | Aluminum atomizer |
| Item No. | BE-19 |
| Shape | Round |
| Body Color | Silver or according to your request |
| Finish | Glossy or matte |
| Style | High end |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA by SGS |
| Packaging | Export standard carton |
| Dimensions | |
| Diameter | 26 mm |
| Height | 110 mm |
| Weight | 31 g |
| Capacity | 15 ml |
| Material | |
| Body Material | Pure aluminum, plastic and glass container |
| Lid material | Aluminum or plastic |
| Sealing gasket | N/A |
| Accessories Information | |
| Lid included | yes |
| Sealing gasket | N/A |
| Surface handling | |
| Screen printing | Low cost, for 1-2 colors printing |
| Heat transfer printing | For 1-8 colors printing |
| Hot stamping | Shiny and metallic luster |
| UV coating | Shiny like mirror |
Product detail pictures:


Related Product Guide:
Nantong Global Packaging Products Co., Ltd | Custom Perfume Bottles
Inside the making of Louis Vuitton’s first fragrance collection: Is this the world’s most fashionable perfume? Telegraph logo Feed of articles Saved articles Save | Plastic Cosmetic Jar
We have been experienced manufacturer. Wining the majority of your crucial certifications of its market for Big Discount Cosmetic Jars And Bottles - 15 ml round oxidated aluminum atomizer – E-better, The product will supply to all over the world, such as: Gambia , Vietnam , Jordan , With high quality, reasonable price, on-time delivery and customized & customized services to help customers achieve their goals successfully, our company has got praise in both domestic and foreign markets. Buyers are welcome to contact us.
The accounts manager made a detailed introduction about the product, so that we have a comprehensive understanding of the product, and ultimately we decided to cooperate.
-
Manufacturer for Square Cream Jar - Small pill...
-
Good quality Cosmetic Jars And Lids Glass - 6m...
-
Manufacturer for 250g Alu Cream Jar - 50ml whi...
-
factory customized 5g/10g/15g/30g/50g Face Crea...
-
Good Wholesale Vendors Recycled Glass Jars - 8...
-
OEM Customized 400ml Pet Plastic Cream Jar - 1...

