Professional Design Cosmetic Creams Packaging - 24/410 oxidated aluminum disc top cap – E-better Detail:
| Specification | |
| Item Name | Aluminum disc top cap |
| Item No. | 24/410 |
| Shape | Round |
| Body Color | Silver or according to your request |
| Finish | Glossy or matte |
| Style | High end |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA by SGS |
| Packaging | Export standard carton |
| Dimensions | |
| Diameter | 28 mm |
| Height | 28 mm |
| Inner D | 24 mm |
| Specification | 24 / 410 |
| Material | |
| Body Material | Pure aluminum, plastic |
| Lid material | Aluminum or plastic |
| Sealing gasket | N/A |
| Accessories Information | |
| Lid included | yes |
| Sealing gasket | N/A |
| Surface handling | |
| Screen printing | Low cost, for 1-2 colors printing |
Product detail pictures:



Related Product Guide:
Shalimar Parfum Initial by Guerlain (2011) — Basenotes.net | Empty Aluminum Perfume Bottle
Best Beauty Products Of September 2018 | Empty Aluminum Perfume Bottle
We retain bettering and perfecting our goods and service. At the same time, we perform actively to do research and enhancement for Professional Design Cosmetic Creams Packaging - 24/410 oxidated aluminum disc top cap – E-better, The product will supply to all over the world, such as: Jakarta , Sudan , Estonia , The company attaches great importance to product quality and service quality, based on the business philosophy "good with people, genuine to whole world, your satisfaction is our pursuit". we design products, According to customer's sample and requirements, to meet the needs of the market and offer different customers with personalized service. Our company warmly welcomes friends at home and abroad to visit, to discuss cooperation and seek common development!
The customer service reprersentative explained very detailed, service attitude is very good, reply is very timely and comprehensive, a happy communication! We hope to have a opportunity to cooperate.
-
Factory Outlets 5g Cosmetic Container - 530ml ...
-
Factory wholesale 15ml Small Perfume Bottle - ...
-
factory low price Cosmetic Pp Jars - 6 ml bull...
-
Low price for Cream Container 7g - 300ml new s...
-
China Supplier Skin Bleaching Cream Bottle - 2...
-
Competitive Price for Plastic Cream Jar With Ba...



