Best Price on Perfume Empty Bottle - 200ml gold aluminum mist spray bottle – E-better Detail:
| Specification | |
| Item Name | Aluminum bottle |
| Item No. | AB-200E |
| Shape | Round |
| Body Color | Silver or according to your request |
| Finish | Glossy or matte |
| Style | High end |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA by SGS |
| Packaging | bottles and lids are packed separately |
| Dimensions | |
| Diameter | 49 mm |
| Height | 175 mm |
| Mouth | 24 mm |
| Capacity | 200 ml / 7 oz |
| Material | |
| Body Material | Pure aluminum |
| Lid material | Aluminum or plastic |
| Sealing gasket | N/A |
| Accessories Information | |
| Lid included | N/A |
| Sealing gasket | N/A |
| Surface handling | |
| Screen printing | Low cost, for 1-2 colors printing |
| Heat transfer printing | For 1-8 colors printing |
| Hot stamping | Shiny and metallic luster |
| UV coating | Shiny like mirror |
Product detail pictures:


Related Product Guide:
How To Clear Negative Energy At Home Quickly & Easily | Aluminum Perfume Bottle
How To Clear Negative Energy At Home Quickly & Easily | Aluminum Perfume Bottle
Every single member from our large efficiency profits team values customers' requirements and organization communication for Best Price on Perfume Empty Bottle - 200ml gold aluminum mist spray bottle – E-better, The product will supply to all over the world, such as: Paraguay , Bogota , Serbia , We have a dedicated and aggressive sales team, and many branches, catering to our customers. We are looking for long-term business partnerships, and ensure our suppliers that they will definitely benefit in both short and long run.
Adhering to the business principle of mutual benefits, we have a happy and successful transaction, we think we will be the best business partner.
-
OEM/ODM China Glass1oz Cosmetic Jar - 5g / 10g...
-
Manufacturer for 50g Cream Jar - 6 ml bullet s...
-
Professional Design Cosmetic Empty Cream Jar - ...
-
Good Quality 200g Plastic Jar With Wooden Spoon...
-
Good Quality 100ml Plastic Container - 400ml b...
-
Online Exporter 50g Acrylic Retro Cream Packagi...











