Top Suppliers 50ml Plastic Cream Jar - 20 ml unique shape aluminum twist perfume atomizer – E-better Detail:
| Specification | |
| Item Name | Aluminum atomizer |
| Item No. | BE-22 |
| Shape | Round |
| Body Color | Silver or according to your request |
| Finish | Glossy or matte |
| Style | High end |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA by SGS |
| Packaging | Export standard carton |
| Dimensions | |
| Diameter | 23.5 mm |
| Height | 115 mm |
| Weight | 58 g |
| Capacity | 20 ml |
| Material | |
| Body Material | Pure aluminum, plastic and glass container |
| Lid material | Aluminum or plastic |
| Sealing gasket | N/A |
| Accessories Information | |
| Lid included | yes |
| Sealing gasket | N/A |
| Surface handling | |
| Screen printing | Low cost, for 1-2 colors printing |
| Heat transfer printing | For 1-8 colors printing |
| Hot stamping | Shiny and metallic luster |
| UV coating | Shiny like mirror |
Product detail pictures:



Related Product Guide:
How To Clear Negative Energy At Home Quickly & Easily | Empty Aluminum Perfume Bottle
Cartier Parfums sparkles with Carat pop-up in Paris – The Moodie Davitt Report | Plastic Cosmetic Jar
We take pleasure in an exceptionally excellent status between our buyers for our superb merchandise good quality, aggressive price tag and the greatest support for Top Suppliers 50ml Plastic Cream Jar - 20 ml unique shape aluminum twist perfume atomizer – E-better, The product will supply to all over the world, such as: Plymouth , Swedish , Bogota , We guarantee that our company will try our best to reduce customer purchase cost , shorten the period of purchase , stable products quality , increase customers' satisfaction and achieve win-win situation .
The customer service reprersentative explained very detailed, service attitude is very good, reply is very timely and comprehensive, a happy communication! We hope to have a opportunity to cooperate.
-
Big discounting Empty Perfume Bottles Spray - ...
-
Factory Supply 10ml Perfume Bottle - 120ml sil...
-
PriceList for Fine Mist Spray Bottle 100ml - J...
-
Well-designed Aluminum Spray Bottle - 250ml al...
-
Hot sale Plastic Metal Powder Cosmetics Jar - ...
-
Factory Cheap Hot 30g Bamboo Cosmetic Cream Jar...

