Best Price for Acrylic 30ml Cosmetic Jar - 8 ml purple fancy aluminum perfume bottle – E-better Detail:
| Specification | |
| Item Name | Aluminum atomizer |
| Item No. | BE-24-8 |
| Shape | Round |
| Body Color | Silver or according to your request |
| Finish | Glossy or matte |
| Style | High end |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA by SGS |
| Packaging | Export standard carton |
| Dimensions | |
| Diameter | 18.5 mm |
| Height | 98.5 mm |
| Weight | 18.3 g |
| Capacity | 8 ml |
| Material | |
| Body Material | Pure aluminum, plastic and glass container |
| Lid material | Aluminum or plastic |
| Sealing gasket | N/A |
| Accessories Information | |
| Lid included | yes |
| Sealing gasket | N/A |
| Surface handling | |
| Screen printing | Low cost, for 1-2 colors printing |
| Heat transfer printing | For 1-8 colors printing |
| Hot stamping | Shiny and metallic luster |
| UV coating | Shiny like mirror |
Product detail pictures:



Related Product Guide:
Lipstick Packaging Market 2018 Analysis Based On Manufacturers, Regions, Types and Application 2018-2023 | 10ml Perfume Bottle
Glossier is a scam (and Columbia students are eating it up) | Plastic Cosmetic Jar
"Sincerity, Innovation, Rigorousness, and Efficiency" could be the persistent conception of our organization for your long-term to establish alongside one another with shoppers for mutual reciprocity and mutual benefit for Best Price for Acrylic 30ml Cosmetic Jar - 8 ml purple fancy aluminum perfume bottle – E-better, The product will supply to all over the world, such as: Houston , California , Holland , Upon today, we have customers from all over the world, including USA, Russia, Spain, Italy, Singapore, Malaysia, Thailand, Poland, Iran and Iraq. The mission of our company is to provide the highest quality products with best price. We are looking forward to doing business with you!
Sales manager is very enthusiastic and professional, gave us a great concessions and product quality is very good,thank you very much!
-
2017 Latest Design Wholesale Empty Jar - 1000m...
-
New Arrival China Cosmetic Pet Cream Jar - 250...
-
High Quality Recycle Mental Cosmetic Jar - 30m...
-
Good Quality Acrylic Cosmetic Jar 30/50g - 620...
-
Wholesale Price China Empty Glass Bottles - 30...
-
Reasonable price for 20ml Empty Perfume Bottle ...

