8 Year Exporter Porcelain Cream Jar - 24/410 oxidated aluminum disc top cap – E-better Detail:
| Specification | |
| Item Name | Aluminum disc top cap |
| Item No. | 24/410 |
| Shape | Round |
| Body Color | Silver or according to your request |
| Finish | Glossy or matte |
| Style | High end |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA by SGS |
| Packaging | Export standard carton |
| Dimensions | |
| Diameter | 28 mm |
| Height | 28 mm |
| Inner D | 24 mm |
| Specification | 24 / 410 |
| Material | |
| Body Material | Pure aluminum, plastic |
| Lid material | Aluminum or plastic |
| Sealing gasket | N/A |
| Accessories Information | |
| Lid included | yes |
| Sealing gasket | N/A |
| Surface handling | |
| Screen printing | Low cost, for 1-2 colors printing |
Product detail pictures:



Related Product Guide:
How To Clear Negative Energy At Home Quickly & Easily | Empty Aluminum Perfume Bottle
Szmell the Flavor: Scent-Based Water SZENT Launches Online | Empty Aluminum Perfume Bottle
We have now probably the most innovative production equipment, experienced and qualified engineers and workers, regarded high quality control systems and also a friendly expert income team pre/after-sales support for 8 Year Exporter Porcelain Cream Jar - 24/410 oxidated aluminum disc top cap – E-better, The product will supply to all over the world, such as: Mongolia , Maldives , Belize , Our mission is to deliver consistently superior value to our customers and their clients. This commitment permeates everything we do, driving us to continuously develop and improve our products and the processes to fulfill your needs.
This is a very professional wholesaler, we always come to their company for procurement, good quality and cheap.
-
Rapid Delivery for Plastic Pet Jars - 37mm inn...
-
Factory directly supply Airtight Plastic Jar - ...
-
Best-Selling Spiral Glass Bottles - 500ml luxu...
-
Manufacturing Companies for Decorativ Perfume B...
-
Cheap price Cream Jar Aluminum Material - 7ml ...
-
factory low price Aluminum Screw Cap - 15g sma...



