2017 wholesale price Square Perfume Bottle - 150ml ROPP cap aluminum drink bottle – E-better Detail:
| Specification | |
| Item Name | Aluminum wine bottle |
| Item No. | AT-15-150 |
| Shape | Round |
| Body Color | Silver or according to your request |
| Finish | Glossy or matte |
| Style | High end |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA by SGS |
| Packaging | bottles and lids are packed separately |
| Dimensions | |
| Diameter | 50 mm |
| Height | 125 mm |
| Mouth | 28 mm |
| Capacity | 150 ml / 5.3 oz |
| Material | |
| Body Material | Pure aluminum |
| Lid material | Aluminum |
| Sealing gasket | N/A |
| Accessories Information | |
| Lid included | N/A |
| Sealing gasket | N/A |
| Surface handling | |
| Screen printing | Low cost, for 1-2 colors printing |
| Heat transfer printing | For 1-8 colors printing |
| Hot stamping | Shiny and metallic luster |
| UV coating | Shiny like mirror |
Product detail pictures:


Related Product Guide:
Is E.L.F. Face Primer Cheating Consumers With Its Packaging? | 10ml Perfume Bottle
Changi Airport places third in the world for shopper spend, Fashion News & Top Stories | Plastic Cosmetic Jar
Every member from our high efficiency sales team values customers' needs and business communication for 2017 wholesale price Square Perfume Bottle - 150ml ROPP cap aluminum drink bottle – E-better, The product will supply to all over the world, such as: Serbia , Italy , Brasilia , Our company insists on the purpose of "takes service priority for standard, quality guarantee for the brand, do business in good faith, to provide professional, rapid, accurate and timely service for you". We welcome old and new customers to negotiate with us. We will serve you with all sincerity!
The goods we received and the sample sales staff display to us have the same quality, it is really a creditable manufacturer.
-
Factory wholesale Plastic Bottles For Medicine ...
-
Factory Price For Purple Perfume Bottle - 10ml...
-
Europe style for Slide Top Metal Tin Box - 9 o...
-
Factory best selling Pocket Bottle 10ml - 1000...
-
PriceList for Plastic Jar Aluminium Lid - 24/4...
-
Factory supplied Luxury Jars - Factory price l...




