Cheap price 50g Cosmetic Jar With Glass Inne - 150ml aluminum energy supplement drink bottle – E-better Detail:
| Specification | |
| Item Name | Aluminum bottle |
| Item No. | AT-22-150 |
| Shape | Round |
| Body Color | Silver or according to your request |
| Finish | Glossy or matte |
| Style | High end |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA by SGS |
| Packaging | bottles and lids are packed separately |
| Dimensions | |
| Diameter | 49 mm |
| Height | 130 mm |
| Mouth | 38 mm |
| Capacity | 150 ml / 5.3 oz |
| Material | |
| Body Material | Pure aluminum |
| Lid material | Aluminum |
| Sealing gasket | N/A |
| Accessories Information | |
| Lid included | N/A |
| Sealing gasket | N/A |
| Surface handling | |
| Screen printing | Low cost, for 1-2 colors printing |
| Heat transfer printing | For 1-8 colors printing |
| Hot stamping | Shiny and metallic luster |
| UV coating | Shiny like mirror |
Product detail pictures:


Related Product Guide:
Giuliana Rancic & Hain Celestial Launch Skincare Line | Aluminum Perfume Bottle
Aluminium Free Deodorant Reviews | Custom Perfume Bottles
Our commission would be to serve our customers and clientele with very best excellent and aggressive portable digital products for Cheap price 50g Cosmetic Jar With Glass Inne - 150ml aluminum energy supplement drink bottle – E-better, The product will supply to all over the world, such as: belarus , Malawi , Seychelles , Our products are widely sold to Europe, USA, Russia, UK, France, Australia, Middle East, South America, Africa, and Southeast Asia, etc. Our products are highly recognized by our customers from all around the world. And our company is committed to continually improving effectiveness of our management system to maximize customer satisfaction. We sincerely hope to make progress with our customers and create a win-win future together. Welcome to join us for business!
This manufacturers not only respected our choice and requirements, but also gave us a lot of good suggestions, ultimately, we successfully completed the procurement tasks.
-
Hot Selling for Empty Acrylic Crystal Cream Jar...
-
Ordinary Discount Plastic Cosmetic Empty Jar - ...
-
Fast delivery Cream Cosmetics Jars - 100ml alu...
-
Cheapest Factory Small Empty Perfume Bottles - ...
-
OEM Factory for Aluminum Spray Perfume Bottles ...
-
Manufacturing Companies for Custom Made Glass P...



