Fixed Competitive Price Small Perfume Bottles - AJ-09 series aluminum bottle for engine oil 200 ml – E-better Detail:
| Specification | |
| Item Name | Aluminum bottle |
| Item No. | AJ-09-200 |
| Shape | Round |
| Body Color | Silver or according to your request |
| Finish | Glossy or matte |
| Style | High end |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA by SGS |
| Packaging | bottles and lids are packed separately |
| Dimensions | |
| Diameter | 49 mm |
| Height | 175 mm |
| Mouth | 28 mm |
| Capacity | 200 ml |
| Material | |
| Body Material | Pure aluminum |
| Lid material | Aluminum |
| Sealing gasket | N/A |
| Accessories Information | |
| Lid included | N/A |
| Sealing gasket | N/A |
| Surface handling | |
| Screen printing | Low cost, for 1-2 colors printing |
| Heat transfer printing | For 1-8 colors printing |
| Hot stamping | Shiny and metallic luster |
| UV coating | Shiny like mirror |
Product detail pictures:

Related Product Guide:
H&M Launches A Collection Of 25 Scents | 10ml Perfume Bottle
Global Lip Care Products Packaging Market Growth Analysis by Regions, Types and Applications to 2027 | 10ml Perfume Bottle
We now have a highly efficient crew to deal with inquiries from clients. Our intention is "100% shopper pleasure by our merchandise quality, price tag & our staff service" and take pleasure in a very good standing amongst purchasers. With quite a few factories, we can easily provide a wide vary of Fixed Competitive Price Small Perfume Bottles - AJ-09 series aluminum bottle for engine oil 200 ml – E-better, The product will supply to all over the world, such as: Philippines , Morocco , Germany , Due to the stability of our items, timely supply and our sincere service, we are able to sell our merchandise not only over the domestic market, but also exported to countries and regions, including the Middle East, Asia, Europe and other countries and regions. At the same time, we also undertake OEM and ODM orders. We will do our best to serve your company, and establish a successful and friendly cooperation with you.
We always believe that the details decides the company's product quality, in this respect, the company conform our requirements and the goods are meet our expectations.
-
Reasonable price for Color Gel Luxury Cosmetic ...
-
Best quality Colorful Aluminum Jar - Luxury he...
-
New Delivery for Glass Cream Jar With Aluminum ...
-
Renewable Design for K9 Crystal Material Glass ...
-
Hot sale Plastic Metal Powder Cosmetics Jar - ...
-
Reasonable price 50ml Glass Bottle - 500ml alu...


