2017 wholesale price Glass Bottle For Perfume - 25ml aluminum spray bottle for lens cleaner – E-better Detail:
| Specification | |
| Item Name | Aluminum bottle |
| Item No. | AB-25A |
| Shape | Round |
| Body Color | Silver or according to your request |
| Finish | Glossy or matte |
| Style | High end |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA by SGS |
| Packaging | bottles and lids are packed separately |
| Dimensions | |
| Diameter | 25 mm |
| Height | 72 mm |
| Mouth | 20 mm |
| Capacity | 25 ml / 1 oz |
| Material | |
| Body Material | Pure aluminum |
| Lid material | Aluminum or plastic |
| Sealing gasket | N/A |
| Accessories Information | |
| Lid included | N/A |
| Sealing gasket | N/A |
| Surface handling | |
| Screen printing | Low cost, for 1-2 colors printing |
| Heat transfer printing | For 1-8 colors printing |
| Hot stamping | Shiny and metallic luster |
| UV coating | Shiny like mirror |
Product detail pictures:


Related Product Guide:
Perfume for billionaires: Diamond-encrusted bottle costs $20 million | 10ml Perfume Bottle
Man-eating tiger hunted by Indian authorities using Calvin Klein cologne after ‘killing 13 people’ | Custom Perfume Bottles
Our organization insists all along the quality policy of "product quality is base of business survival; purchaser gratification is the staring point and ending of an business; persistent improvement is eternal pursuit of staff" as well as the consistent purpose of "reputation 1st, purchaser first" for 2017 wholesale price Glass Bottle For Perfume - 25ml aluminum spray bottle for lens cleaner – E-better, The product will supply to all over the world, such as: azerbaijan , Bangladesh , Argentina , "Good quality, Good service " is always our tenet and credo. We take every effort to control the quality, package, labels etc and our QC will check every detail during producing and before shipment. We have been willing to establish long business relationship with all those who seek the high quality products and good service. We've got set up a wide sales network across European countries, North of America, South of America, Middle East, Africa, East Asia countries.Please contact us now, you will find our expert experience and high quality grades will contribute to your business.
The factory technical staff not only have high level of technology, their English level is also very good, this is a great help to technology communication.
-
OEM Supply Pet Jar For Cosmetic Body Lotion - ...
-
China Supplier Plastic Jar For Cosmetics - 100...
-
Reasonable price for 100ml Cosmetic Container -...
-
Top Quality Kosmetiska Flaskor - Factory price...
-
Wholesale Price China Plastic Bottles With Spra...
-
Short Lead Time for Bamboo Fiber Storage Jar - ...











