Best quality Credit Card Hand Sanitizer Spray - 150ml small aluminum beverage bottle – E-better Detail:
| Specification | |
| Item Name | Aluminum beer bottle |
| Item No. | AT-10-150 |
| Shape | Round |
| Body Color | Silver or according to your request |
| Finish | Glossy or matte |
| Style | High end |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA by SGS |
| Packaging | bottles and lids are packed separately |
| Dimensions | |
| Diameter | 49 mm |
| Height | 150 mm |
| Mouth | 28 mm |
| Capacity | 150 ml / 5 oz |
| Material | |
| Body Material | Pure aluminum |
| Lid material | Aluminum |
| Sealing gasket | N/A |
| Accessories Information | |
| Lid included | N/A |
| Sealing gasket | N/A |
| Surface handling | |
| Screen printing | Low cost, for 1-2 colors printing |
| Heat transfer printing | For 1-8 colors printing |
| Hot stamping | Shiny and metallic luster |
| UV coating | Shiny like mirror |
Product detail pictures:


Related Product Guide:
Discover the Injection Molding Containers Market gain impetus due to the growing demand over 2028 | Plastic Cosmetic Jar
I Visited a Perfume Mystic in Marfa, Texas, and Here’s What Happened | Empty Aluminum Perfume Bottle
Fast and very good quotations, informed advisers to help you choose the correct merchandise that suits all your preferences, a short creation time, responsible excellent command and different companies for paying and shipping affairs for Best quality Credit Card Hand Sanitizer Spray - 150ml small aluminum beverage bottle – E-better, The product will supply to all over the world, such as: Tunisia , Honduras , Swiss , Each product is carefully made, it will make you satisfied. Our merchandise in the production process have got strictly monitored, because it is only to supply you the best quality, we'll feel confident. High production costs but low prices for our long-term cooperation. You can have a variety choices and the value of all types are same reliable. If you have any question, do not hesitate to ask us.
As a veteran of this industry, we can say that the company can be a leader in the industry, select them is right.
-
Big Discount China Factory Cosmetic Jar - AJ-0...
-
Discount Price Empty Cream Jar 30g - AJ-05 ser...
-
Factory Outlets Cheap Plastic Jars - 150ml alu...
-
Fixed Competitive Price 300ml Aluminum Bottle -...
-
Good User Reputation for 5 Ml Pet Plastic Squar...
-
Hot Sale for Skin Care Cream Jar - 400ml high ...



