2017 High quality Aluminum Perfume Bottle - 5 ml black aluminum pen perfume bottle – E-better Detail:
| Specification | |
| Item Name | Aluminum atomizer |
| Item No. | BE-29-5 |
| Shape | Round |
| Body Color | Silver or according to your request |
| Finish | Glossy or matte |
| Style | High end |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA by SGS |
| Packaging | Export standard carton |
| Dimensions | |
| Diameter | 15 mm |
| Height | 135 mm |
| Weight | 14.5 g |
| Capacity | 5 ml |
| Material | |
| Body Material | Pure aluminum, plastic and glass container |
| Lid material | Aluminum or plastic |
| Sealing gasket | N/A |
| Accessories Information | |
| Lid included | yes |
| Sealing gasket | N/A |
| Surface handling | |
| Screen printing | Low cost, for 1-2 colors printing |
| Heat transfer printing | For 1-8 colors printing |
| Hot stamping | Shiny and metallic luster |
| UV coating | Shiny like mirror |
Product detail pictures:



Related Product Guide:
Cult fragrance brand Byredo just opened a whopping great big store in Soho—take a look inside | Aluminum Perfume Bottle
Cleaning an Oven: 9 Surprising Dos and Dont’s | Bob Vila Cleaning an Oven: 9 Surprising Dos and Dont’s | 10ml Perfume Bottle
we can easily offer you high-quality products and solutions, competitive rate and very best shopper support. Our destination is "You come here with difficulty and we give you a smile to take away" for 2017 High quality Aluminum Perfume Bottle - 5 ml black aluminum pen perfume bottle – E-better, The product will supply to all over the world, such as: luzern , Sevilla , Lithuania , Our professional engineering group will always be ready to serve you for consultation and feedback. We're able to also offer you with absolutely free samples to meet your requirements. Finest efforts will likely be produced to offer you the ideal service and goods. For anyone who is thinking about our company and merchandise, be sure to contact us by sending us emails or contact us quickly. As a way to know our merchandise and firm. lot more, you can come to our factory to find out it. We'll always welcome guests from all over the world to our business to build company relations with us. Be sure to feel free to get in touch with us for business and we believe we've been intending to share the top trading practical experience with all our merchants.
The company's products very well, we have purchased and cooperated many times, fair price and assured quality, in short, this is a trustworthy company!
-
Cheapest Factory Small Empty Perfume Bottles - ...
-
Competitive Price for Matte Black Cosmetic Jar ...
-
factory low price Cosmetic Pp Jars - 650ml emp...
-
Factory wholesale 100ml Square Cosmetics Cream ...
-
100% Original Miniature Perfume Bottles Wholesa...
-
New Delivery for Frosted Glass Jar 50g - 10ml ...

