100% Original Round Shape Cream Jars - 6 ml bullet shape aluminum perfume atomizer – E-better Detail:
| Specification | |
| Item Name | Aluminum atomizer |
| Item No. | BE-03 |
| Shape | Round |
| Body Color | Silver or according to your request |
| Finish | Glossy or matte |
| Style | High end |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA by SGS |
| Packaging | Export standard carton |
| Dimensions | |
| Diameter | 19 mm |
| Height | 98 mm |
| Weight | 16 g |
| Capacity | 6 ml |
| Material | |
| Body Material | Pure aluminum, plastic and glass container |
| Lid material | Aluminum or plastic |
| Sealing gasket | N/A |
| Accessories Information | |
| Lid included | yes |
| Sealing gasket | N/A |
| Surface handling | |
| Screen printing | Low cost, for 1-2 colors printing |
| Heat transfer printing | For 1-8 colors printing |
| Hot stamping | Shiny and metallic luster |
| UV coating | Shiny like mirror |
Product detail pictures:


Related Product Guide:
Cult fragrance brand Byredo just opened a whopping great big store in Soho—take a look inside | Empty Aluminum Perfume Bottle
Perfume for billionaires: Diamond-encrusted bottle costs $20 million | 10ml Perfume Bottle
Fast and great quotations, informed advisers to help you choose the correct solution that suits all your requirements, a short creation time, responsible top quality manage and distinct providers for paying and shipping affairs for 100% Original Round Shape Cream Jars - 6 ml bullet shape aluminum perfume atomizer – E-better, The product will supply to all over the world, such as: Danish , Southampton , New York , We believe that good business relationships will lead to mutual benefits and improvement for both parties. We've got established long-term and successful cooperative relationships with many customers through their confidence in our customized services and integrity in doing business. We also enjoy a high reputation through our good performance. Better performance might be expected as our principle of integrity. Devotion and Steadiness will remain as ever.
The customer service staff's attitude is very sincere and the reply is timely and very detailed, this is very helpful for our deal,thank you.
-
Factory Supply 10ml Spray Perfume Bottle - 500...
-
Factory Outlets 5g Cosmetic Container - 530ml ...
-
Best quality 30ml Pet Plastic Bottle With Twist...
-
Factory Cheap Hot Sale Perfume Spray Bottle - ...
-
Manufacturer for Customize Glass Wine Bottles -...
-
Wholesale Price China Plastic Bottles With Spra...

