Wholesale Price Aluminum Lotion Bottle - 250ml aluminum sports drink bottle – E-better Detail:
| Specification | |
| Item Name | Aluminum wine bottle |
| Item No. | AT-15-250 |
| Shape | Round |
| Body Color | Silver or according to your request |
| Finish | Glossy or matte |
| Style | High end |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA by SGS |
| Packaging | bottles and lids are packed separately |
| Dimensions | |
| Diameter | 60 mm |
| Height | 140 mm |
| Mouth | 28 mm |
| Capacity | 250 ml / 9 oz |
| Material | |
| Body Material | Pure aluminum |
| Lid material | Aluminum |
| Sealing gasket | N/A |
| Accessories Information | |
| Lid included | N/A |
| Sealing gasket | N/A |
| Surface handling | |
| Screen printing | Low cost, for 1-2 colors printing |
| Heat transfer printing | For 1-8 colors printing |
| Hot stamping | Shiny and metallic luster |
| UV coating | Shiny like mirror |
Product detail pictures:


Related Product Guide:
Invent Your Scent is a new experiential event where each participant gets to create a unique, customized 1 oz. bottle of perfume or cologne | Plastic Cosmetic Jar
Les Nombres d’Or : Ambre by Mona di Orio (2010) — Basenotes.net | Custom Perfume Bottles
To continuously increase the administration process by virtue of the rule of "sincerely, good religion and excellent are the base of company development", we commonly absorb the essence of linked goods internationally, and continually build new solutions to fulfill the requires of shoppers for Wholesale Price Aluminum Lotion Bottle - 250ml aluminum sports drink bottle – E-better, The product will supply to all over the world, such as: Chile , America , Jordan , Our items are widely recognized and trusted by users and can meet continuously developing economic and social needs. We welcome new and old customers from all walks of life to contact us for future business relationships and achieving mutual success!
The company can keep up with the changes in this industry market, product updates fast and the price is cheap, this is our second cooperation, it's good.
-
Factory Cheap Empty Plastic Lotion Bottles - A...
-
Factory wholesale Pet Plastic Bottle - 15 ml r...
-
Manufacturer of Plastic Cosmetic Jar - 150ml /...
-
Free sample for Cream Jars Cosmetic - 30g colo...
-
Factory Free sample Plastic Pet Jar 50g - 20 m...
-
China Cheap price Personalized Perfume Bottle -...




